Nyní čtete
2018: Kdo navždy odešel? Geniální fyzik, legendární filmař, fenomenální sopranistka, ale i „účetní z Osvětimi“
 
 

Rok 2018 nás ochudil o řadu významných osobností ze světa vědy, kultury, ale i sportu. Ve věku 76 let zemřel světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý.

Hawking navzdory své nemoci celý život pracoval na teoriích o fungování a původu vesmíru. Obdržel desítky prestižních vědeckých ocenění, ale získal si i laické publikum.

Sám Hawking, ač si byl od studií vědom své výjimečné inteligence a talentu v oblasti teoretické fyziky, se totiž vždy snažil o to, aby jeho dílo nebylo určeno jen pro úzkou vědeckou komunitu. Ve své nejznámější knize Stručná historie času (The Brief History of Time), poprvé vydané v roce 1988, Hawking srozumitelnými termíny vysvětlil, co zatím astrofyzikové vědí o vesmíru, jeho původu a fungování.

Také čtěte

Kdo také dále bohužel zesnul a opustil tento svět v roce 2018, si můžete přečíst v tematické příloze ppmagazínu.com ppženy.

Klady
Zápory
Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměrné
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru