SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →

Thajsko hodlá posílat odpadky turistům domů

Hodnocení čtenářů1 Hlasování
91
91

Jestliže po sobě na návštěvě thajského Národního parku Kchao Jaj nedaleko Bangkoku necháte na místě odpadky, můžete se s nimi opět shledat. Správa parku se totiž rozhodla všechny nalezené odpadky posílat zpátky turistům, aby jim tak připomněla, že v přírodě by po sobě měli uklízet. Jména a osobní údaje znečišťovatelů se navíc ocitnou v registru policie.

Návštěvníci parku budou muset při vstupu uvést své jméno a adresu, což strážcům usnadní je zpětně vysledovat, jestliže po sobě zanechají odpadky. Nové opatření oznámil thajský ministr životního prostředí Varavut Silpa-arča, který zveřejnil fotografii odpadků v kartonových krabicích připravených na odeslání nepořádným turistům.

Vaše odpadky vám pošleme zpět, napsal ministr na svém facebookovém účtu. Zároveň připomněl, že nechávat odpadky v národním parku je trestný čin, za který hrozí až pět let vězení a značné peněžní pokuty.

Krom prázdných plastových lahví, plechovek a obalů, obsahuje krabice zveřejněná na ministrově účtu i zdvořilý vzkaz: Tyto věci jste si zapomněli v Národním parku Kchao Jaj.

Odhozené odpadky mohou být podle strážců parku obzvlášť nebezpečné pro zvířata, která se je mohou pokusit sežrat.

Národní park Kchao Jaj leží severovýchodně od Bangkoku na ploše více než 2000 čtverečních kilometrů a je u návštěvníků velmi oblíben. Tento nejstarší park v Thajsku je znám svými vodopády, zvířaty a přírodní scenérií.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Thajsko hodlá posílat odpadky turistům domů
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
91
91

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Nechtěl bych být v kůži svého klienta