Absurdita: Upozornila, že chtějí její kolegy upálit. Dnes ji kvůli tomu vyšetřují z trestného činu

PRAHA – Zdá se to být jako absurdita roku: někdejší vyšetřovatelka Petra Lhotáková upozornila, že na letošní Prague Pride neznámý občan podněcoval transparentem k nenávisti a vypalování policie. Během dneška kvůli tomu bude Lhotáková čelit sama výslechu jako podezřelá.

„Jsem podezřelá za zveřejnění fotky domnělé pachatelky (viz snímek níže) a vyhlášení honu na tuto osobu na sociální síti,“ sdělila pp_info expolicistka.

Řada policistů si přitom hromadně stěžovala prostřednictvím Mobbing Free Institutu, jejž Lhotáková vede, a odborů, které je zastupují, na mnohatisícový průvod LGBT Prague Pride, konkrétně na protestní shromáždění zastánců tradičního pojetí rodiny.

Inkriminovaný transparent. | FOTO: archiv

„V televizi jsem dozvěděl, že kromě hrdého pochodu homosexuálů se sešli i extremisté, to byli ti zastánci tradiční rodiny v pojetí muž žena dítě. A pak koukám, že v průvodu tisíců LGBT, ve kterém jela pirátská loď včetně kandidáta na primátora, zazněla hesla: ‚Vezmi Molotovův koktejl (zápalná láhev, pozn. red.) a upaluj policisty‘ Média mlčí,“ zlobil se jeden z nich. Transparent byl v anglickém jazyce.

Co Lhotákové hrozí? „Pokuta. Myslím však, že se to budou kolegové snažit navléknout na trestňák. Vyšetřuje to Dobříš,“ sdělila bývalá vyšetřovatelka. Oddělení spadá pod Krajské ředitelství policie Středočeského kraje; s tamním ředitelem se Lhotáková dlouhodobě soudí.

Jak případ dopadl

Policejní odborářku za projev nesouhlasu s výzvou k upálení policistů „nezavřou“. Nyní (o dva měsíce od vydání článku) je už stíhaná osoba, co transparent držela. „Vyšetřování má prioritu. Policisty transparent, který se objevil i v televizi, pohoršil,“ uvedl zdroj ppmagazínu.com ze středočeské policie. Ta má případ, o kterém jsme informovali jako první, na starosti.

Profilový obrázek
ppmagazín.com

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

Doposud žádné komentáře

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

■ nezávislýMAGAZÍN

PROJEKTY

PROJEKTY, to jsou dlouhodoběji sledovaná a obsahově rozsáhlejší témata (začasto sestávající z vícero článků), předně však společensky významná, která pravidelně sledujeme a aktualizujeme.

Nejnovější | vše >>

Czech CS English EN