Nyní čtete
Adam Vojtěch – Milan Kubek: V nemocnicích nelegálně pracují cizinci. Neumí česky
 
 

Adam Vojtěch – Milan Kubek: V nemocnicích nelegálně pracují cizinci. Neumí česky

  • Agresivita lidí vůči zdravotníkům roste. Útoky jako v Ostravě nemůžeme stoprocentně vyloučit, míní hosté pořadu Argumenty.

V pořadu Argumenty jsou hosty Adam Vojtěch a Milan Kubek. ADAM VOJTĚCH je politik a právník, bývalý zpěvák, od prosince 2017 ministr zdravotnictví v první a poté i druhé Babišově vládě. Milan Kubek je lékař, od roku 2006 předseda České lékařské komory.

Budou se opakovat útoky podobné tomu v Ostravě? Je bezpečno v českých nemocnicích? Proč Milan Kubek hodnotí tak kriticky a tvrdě Adama Vojtěcha? Jaké jsou hlavní problémy českého zdravotnictví a hrozí mu kolaps? Probíhá reforma primární péče? Jak zabránit odlivu českých lékařů do ciziny?

Na celý pořad se můžete podívat zde.

„Zdravotnictví má veliké problémy a nejvíce vyčítám panu ministrovi, že se tyto problémy snaží zastírat. Lakovat realitu narůžovo. Chceme-li nějaká problémy řešit, nesmíme se bát je pojmenovat, pokud víme, že se v nemocnicích porušuje zákoník práce, pokud víme, že tam nelegálně pracují cizinci, kteří neumí česky,“ upozorňuje Kubek.

Také čtěte

Vojtěch zase míní, že co se týká útoku v Ostravě, není důvod k zásadním obavám, že se bude opakovat. „Na druhou stranu si musíme přiznat, že podobný útok se nedá nikdy stoprocentně vyloučit. Bezpečnostní experti tomu říkají tichý střelec. Naprosto nenápadný člověk, který nebyl nikterak sledován a nikdo nemohl předpokládat, že něco takového spáchá. Spíše je to o tom, aby nemocnice, které jsou určitým cílem, protože je zde velké množství lidí a bezpečnost je tam složitější, tak aby na to byly připraveny. Proto se snažíme vycvičit personál v nemocnicích,“ konstatuje Adam Vojtěch.

Jak se vám líbí článek?
1/Skvělé
0
2/Dobré
0
3/Průměr
0
4/Nic moc
0
5/Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru