☕︎ Uzavřený projekt: Šéf ČRo se mi přiznal, že jsou oprávněni reportáže zakládat na trestných činech, říká advokátka

V předchozích týdnech jsme se věnovali případu, kdy asistentka odcizila advokátce Kláře Samkové citlivé právní dokumenty a předala je novináři Janku Kroupovi. Ten na jejich základě vystavěl reportáž, která Samkové poničila pověst. Neprávem: Kroupova „šokující“ zjištění se nepotvrdila.

Nedávno byla někdejší advokátčina asistentka pravomocně odsouzena. Samková nato podala na Kroupu a Český rozhlas (ČRo), jejž redaktora zaměstnává, oznámení pro řadu trestných činů. „Situace, kdy Český rozhlas využívá kriminálního jednání, je podle mého názoru už doopravdy přes čáru,“ sdělila ppmagazínu.com.

„S lítostí musím říci, že Český rozhlas dělá i nadále mrtvého brouka a vůbec z něj nic nevypadlo – a to od chvíle, kdy jsem se na ředitele Zavorala obrátila dne 4. února s žádostí o omluvu,“ uvedla později Samková.

Advokátka nejprve ustoupila od žaloby. Jelikož však ČRo nijak nereagoval na její dopisy, adresované generálnímu řediteli René Zavoralovi, v případě, že se jí do konce února veřejnoprávní instituce neomluví, rozhodla se nakonec i pro ni.

Rozhlas nakonec advokátce na poslední chvíli odpověď zaslal, nicméně ne takovou, jakou by si advokátka představovala. „Odpověď potvrzuje, že Český rozhlas je oprávněn své reportáže zakládat na trestných činech,“ zdůraznila Samková, která se omluvy nedočkala.

Dokument. | FOTO: archiv

Samková, jež je výrazně kriticky naladěná vůči Evropské unii, současně ohlásila kandidaturu v květnových eurovolbách za Alternativu pro Českou republiku. „Evropskou unii musíme vnímat jako svého nepřítele,“ řekla.

Situace, kdy Český rozhlas využívá kriminálního jednání, je podle mého názoru už doopravdy přes čáru.
KLÁRA SAMKOVÁ, advokátka

Smysl svého potenciálního působení v Evropském parlamentu vidí v tom, že se jí podaří někteří věci zdržet či jim zabránit – de facto si usmyslela europarlament „paralyzovat“. Prakticky pak jde podle advokátky o to vrátit EU do stavu před Lisabonskou smlouvou.

Klára Samková bere útokem Český rozhlas. | KOLÁŽ: ppmagazín.com

Samková, která dříve působila v krajně pravicovém Bloku proti islámu, vyjádřila i zklamání nad hnutím SPD Tomia Okamury; podle ní bylo „poslední nadějí“ pro ty, kteří se obávají pronikání islámu jakožto nepřátelské ideologie do České republiky.

PROJEKT SAMKOVÁ

Kandidatuře doktorky Samkové jsme se doposud nevěnovali a ani to neplánujeme. Úředně máme demokracii, Samková tudíž může kandidovat, za koho chce, bojovat, či nebojovat proti islámu, migrantům a tak dále, nicméně je právem druhého člověka takovou kandidaturu kritizovat, pokud se mu zdá být v nesouladu s jeho světonázorem anebo morálními a mravními principy. A nemusí Samkovou především volit anebo o její kandidatuře zevrubněji psát (informaci o ní jsme již přinesli).

Zajímá nás ale advokátčin spor s ČRo, jelikož souvisí s metodami některých tamních redaktorů – konkrétně Jana (Janka) Kroupy. To je naše téma. A v rámci tohoto sporu jsme doposud vydali níže uvedené články; řazeno chronologicky od nejstarších po nejnovější.

Projekt jsme uzavřeli 10. 4. 2019, jelikož státní zastupitelství advokátčino trestní oznámení zamítlo (viz poslední článek).

⇣ Psali jsme v rámci projektu:

Klíčový den pro Kroupu. Advokátka představí kauzu, v níž má novinář nehezkyfigurovat. Rozhlas se prý nedoplatí

⇣ Psali jsme v rámci projektu:

⇣ Psali jsme v rámci projektu:

Advokátka: Kroupa odvysílal lživou reportáž na základě materiálů, které byly získány trestným činem

⇣ Psali jsme v rámci projektu:

⇣ Psali jsme v rámci projektu:

Kroupa jako součást organizované skupiny, která chtěla ovládnout významné pozice ve státě

⇣ Psali jsme v rámci projektu:

⇣ Psali jsme v rámci projektu:

Novinář Kroupa mařil vyšetřování trestné činnosti. Za trest by měl přispět 50 tisíci Kč domovu důchodců

⇣ Psali jsme v rámci projektu:

⇣ Psali jsme v rámci projektu:

Populismus versus metody StB, i to je případ Samková Kroupa. O čem především vypovídá?

⇣ Psali jsme v rámci projektu:

⇣ Psali jsme v rámci projektu:

Novináři mohou před volbami beztrestně lhát, usneslo se státní zastupitelství. Politici přece lžou také

⇣ Psali jsme v rámci projektu:
Profilový obrázek
ppmagazín.com

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

Doposud žádné komentáře

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

■ nezávislýMAGAZÍN

PROJEKTY

PROJEKTY, to jsou dlouhodoběji sledovaná a obsahově rozsáhlejší témata (začasto sestávající z vícero článků), předně však společensky významná, která pravidelně sledujeme a aktualizujeme.

Nejnovější | vše >>

Czech CS English EN