Nyní čtete
Američtí manželé se otrávili „lékem“ na koronavirus. Slyšeli o něm od Trumpa

Američtí manželé se otrávili „lékem“ na koronavirus. Slyšeli o něm od Trumpa

Američtí manželé se otrávili „lékem“ na koronavirus. Slyšeli o něm od Trumpa

Američan ve státu Arizona zemřel a jeho manželka bojuje o život poté, co si vzali látku používanou jako lék proti malárii, o které si mysleli, že je ochrání před nemocí COVID-19 způsobovanou koronavirem, uvedla britská stanice BBC na svém webu. Připomněla, že americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) dosud neschválil žádný lék či léčiva proti koronaviru.

Manželský pár šedesátníků v Arizoně požil chloroquine (v Česku se používá spíše název chlorochin), který na jedné tiskové konferenci chválil prezident Donald Trump jako možný lék proti koronaviru. Běžně se tato látka také používá jako přísada při čištění akvárií. Krátce po požití pár začal mít zdravotní potíže, dodala BBC s odvoláním na arizonské zdravotníky.

Žena řekla stanici NBC News, že viděla v televizi tiskovou konferenci, během které Trump diskutoval o možných výhodách tohoto preparátu při léčbě COVID-19. „Báli jsme se, že onemocníme,“ řekla.

Také čtěte
Harry a Meghan se definitivně loučí s královským titulem. Co bude dál?

Článek pokračuje

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru