SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Havarovaný letoun | ILUSTRATIVNÍ FOTO: archiv PressPort Magazínu

Armáda objevila na silnici v Mexiku hořící tryskáč

Letoun zřejmě vezl kokain z Venezuely

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
0

Vojáci na poloostrově Yucatán v Mexiku objevili na silnici hořící letadlo, které zřejmě přepravovalo z Jižní Ameriky několik set kilogramů kokainu. Informovala o tom mexická armáda. Malý tryskový letoun využívaný pro soukromé cesty přistál bez povolení na silnici ve vnitrozemí poloostrova ve státě Quintana Roo a jeho posádka ho zapálila.

Později vojáci nedaleko objevili nákladní auto s 390 kilogramy bílého prášku rozděleného do 13 balíků po 30 kilogramech, pravděpodobně šlo o kokain.

https://twitter.com/Aviationworld14/status/1280091214277156866

Když se letoun dostal do mexického vzdušného prostoru, vystartovaly za ním stíhačky mexického letectva. Podle místních médií letěl z města Maracaibo na severu Venezuely. Mexiko je v obchodu s kokainem důležitou tranzitní zemí na cestě z Jižní Ameriky do Spojených států. Kartely zapojené do pašování drog mají na svědomí velkou část násilných činů, které se v Mexiku stanou.

Loni se obětí vraždy v této zemi denně stalo skoro 100 lidí. K tomu se 60 tisíc lidí považuje za zmizelé, poznamenala agentura APA.

Armáda objevila na silnici v Mexiku hořící tryskáč
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Ve školách bude mimo třídy povinné nošení roušek