ILUSTRACE: archiv PressPort Magazínu

Babiš navrhuje tři typy maturit

Lehčí pro studenty, kteří nechtějí na vysokou

Podcasty
Nemáte čas nebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty PressPort Magazínu sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů, spolupracovníků, ale i redaktorů.

Letošní maturita by mohla být kvůli epidemii koronaviru klasická pro studenty mířící na vysokou školu, lehčí pro studenty bez zájmu o vysokoškolské studium a úřední pro ty, kteří doloží problémy v distanční výuce, uvedl premiér Andrej Babiš (ANO).

Podle Babiše je epidemie koronaviru výjimečná situace a úřední maturita se známkami podle průměru za celé studium bude jednorázovou záležitostí. Úřední maturitu by si mohli studenti vybrat dobrovolně, uvedl premiér.

„Pouze pro ty studenty, kteří doloží, že neměli možnost se plnohodnotně účastnit výuky na dálku, a rozhoduje o tom učitel nebo ředitel školy,“ popsal Babiš, pro koho by mohla být úřední maturita určená.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Babiš navrhuje tři typy maturit
Hodnocení čtenářů1 Hlas
95
95
Redaktorka | překladatelka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.