Barbora Mudrová | FOTO: archiv PPM

Barbora Mudrová: Pro miminko jsem si došla do hor, teď jsem šťastnou maminkou

Jedno z největších dobrodružstvích bylo, když jsem se ztratila v Beskydech a utíkala zarostlým údolím plným medvědích stop...

Známou herečku Barboru Mudrovou (32), která se po porodu svého prvního potomka vrací na divadelní prkna (mimo jiné v roli básnířky a dramatičky Olgy Scheinpflugové), spatří již brzy diváci České televize v novém snímku Cesta do tmy; ztvárnila v něm manželku herce Matěje Hádka. Jaký je však její skutečný životní partner? A co vlastně znamená, že si Barbora Mudrová svého několikaměsíčního chlapečka, o kterého s přítelem společně pečují, musela doslova vychodit?

Rozhovor
Rubrika Rozhovor přináší rozhovory se zajímavými osobnostmi, které mají co říct.

Momentálně jste na mateřské dovolené. Jak ji lze skloubit s hereckou prací, anebo jste si v tuto chvíli dala od svojí profese pauzu? 

První tři měsíce jsem opravdu byla hodně doma, ale teď jsem již několik krátkodobých prací vzala, takže si občas odběhnu odpoledne do dabingu anebo na natáčení. Snažím se ale být s malým co nejvíce – takže ano, jsem teď převážně maminkou. Šťastnou maminkou.

Kde vás mohou vlastně diváci aktuálně vidět, pokud by měli zájem? 

Vracím se zpátky do Divadla Na Jezerce a natočila jsem teď film pro Českou televizi s názvem Cesta do Tmy, kde hraji ženu Matěji Hádkovi. Myslím si, že v televizi by se měl objevit někdy začátkem příštího roku. 

Bylo neveřejným tajemstvím, že s početím potomka jste měla dlouhodobě velký problém. Pak jste si ho prý vychodila. Co si pod tím může čtenář představit? 

Před rokem jsem vyrazila na tisíc kilometrů dlouhý přechod přes Českou republiku, konkrétně přes všechny naše hory na severní hranici. Bylo to krátce poté, co mi lékaři oznámili, že děti mít už asi nebudu. Ta cesta byla absolutně fantastická, cesta s krásnými a silnými momenty, jaké se opravdu dají zažít jen v horách a hlubokých lesích. No, a krátce po návratu jsem najednou přirozeně otěhotněla a v květnu jsem porodila zdravého chlapečka.

Barbora Mudrová se synem | FOTO: Tomki Němec

Váš partner, s nímž vás fotoaparáty novinářů nedávno zachytili na premiéře jednoho českého snímku, je také z hereckého světa?

Můj přítel je profesí grafik a podnikatel, na rozdíl od mé nejisté práce má příjmy stabilnější a drží se více nohama při zemi. V tom se myslím, jak to jen říci, hezky doplňujeme.

Už si zvykl na to, že má doma známou ženu?

Můj svět pro něj není neznámý, jedna z jeho bývalých partnerek byla také herečkou a mnoho jeho blízkých přátel jsou herci. 

Dítě jste přivedli do poněkud neklidného světa. Znepokojuje vás to jako maminku, anebo nemáte vlastně ani čas sledovat, co se děje? 

Ano, mám obavu z toho, co by se mohlo stát – z toho, kam bychom šli, kdybychom se museli někam rychle ukrýt. To má ale asi každá maminka. 

Vrátíme-li se k vašemu přechodu přes Česko. Jak jste vlastně na takový nápad přišla? A co bylo vaší motivací? 

Já jsem milovnicí hor už od dětství. Máme v rodině horolezce, a tak jsem to asi nějak v genech zdědila. Hlavní motivací byla původně chuť se trochu vzpružit po tom dlouhém covidovém útlumu a po té zlé lékařské zprávě…

Kde jste během cesty vlastně přespávala? 

Tu pod širákem, jindy zase pod celtou. Občas jsem zvolila i nějaký ten malý penzion, putovala jsem totiž v době, kdy byly velké bouřky a řádilo tornádo, tak jsem měla z počasí přeci jenom trochu strach.

Kolik kilometrů jste nakonec ušla?

Ušla jsem asi 1 012 kilometrů, denně většinou kolem třiceti.

A jaké bylo největší dobrodružství? 

Jedno z největších dobrodružstvích bylo třeba to, když jsem se ztratila v Beskydech a utíkala zarostlým údolím plným medvědích stop.

Ale ještě zpět k vaší práci a rodině. Věnujete se i dabingu. Pracujete nyní na nějaké roli? 

Dabingu se věnuji poměrně krátce, ale moc mě to baví. Nejčastější prací jsou seriály pro Netflix.

A co divadlo? Jaké jsou vlastně ohlasy na hru Ze Života Čapka v Divadle Na Jezerce, kde hrajete Čapkovu maminku, a také básnířku a dramatičku Olgu Scheinpflugovou, Čapkovu manželku? 

Teď v říjnu se představení začíná opět hrát, moc se na něj těším. Navíc myslím, že v této době, je celé toto předválečné téma až mrazivě aktuální.

Barbora Mudrová pochází z jednovaječných dvojčat, má sestru Alenu. Začínala v divadelním souboru a divadle Na Prádle. Ve třinácti letech se poprvé dostala na konkurz do filmu České televize a získala svou první roli po boku Viktora Preisse a Taťjany Medvecké. Poté padlo rozhodnutí věnovat se herectví i v budoucnu. Úspěšně složila talentové zkoušky na Pražskou konzervatoř a v průběhu studia si zahrála v další českých filmech. Má za sebou také role v zahraničí, kanadském sci-fi Trinity, italském seriálu Borgia, německé „bondovce“ Allmen und das Geheimnis der Libellen. Spolupracovala s divadlem Viola, Na Jezerce, divadlem v Mladé Boleslavi a Švandovým divadlem. Věnuje se také divadelní improvizaci a dabingu.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
BOX UNIVERSÁLNÍ
Barbora Mudrová: Pro miminko jsem si došla do hor, teď jsem šťastnou maminkou
Hodnocení čtenářů4 Hlasy
99
99
Redakce

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.