SPECIÁL COVID-19: AKTUALIZOVANÉ PODROBNÉ STATISTIKY Z ČESKÉ REPUBLIKY A SVĚTA →
Partnerská internetová televize PressPort Magazínu XTV.cz | KOLÁŽ: ppmagazín.com

Podcast: Sucho je horší než povodeň, říká Petr Bendl

Déšť? Jedna vlašťovka jaro nedělá

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

Petr Bendl byl od října 2011 do července 2013 ministrem zemědělství v Nečasově vládě, od července 2019 je opět poslancem za ODS, ve které v minulosti zastával funkce místopředsedy či ministra dopravy ve druhé Topolánkově vládě a hejtmana Středočeského kraje.

Když se podíváme v posledních dnech z okna, vypadá to, že je sucho za námi. Už týden prší. „Ne, ne, ne, jedna vlašťovka jaro nedělá.“ – říká nejprve poslanec ODS Petr Bendl.

A dodává: „My se zhruba několik set let zbavujeme vody z území a děláme všechno proto, aby voda rychle odtekla, protože potřebujeme získat každý metr čtverečný na to, abychom na něm hospodařili.“

Podpořte
PressPort Magazín a naše autory
děkujeme

„Meliorovali jsme, dělali jsme obrovské množství opatření, abychom vodu vyhnali. A ta voda, která schází, to není ta, co teď vidíme po tom drobném dešti – někde třeba větším. Z pohledu toho obrovského množství, které potřebujeme, je to nic. Půda je vyprahlá. V půdě v těch spodních úrovních země je vody strašně málo.“ – dodává Petr Bendl s tím, že jde o dlouhodobě podceňovaný problém. Sucho totiž podle něj napáchá mnohonásobně větší škody nežli povodeň.

Podcast: Sucho je horší než povodeň, říká Petr Bendl
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Znám jedno město s velkým a pečlivě vydlážděným náměstím