Nyní čtete
Bez komentáře: Národní třída 17. listopadu 1989
 
 

Bez komentáře: Národní třída 17. listopadu 1989

  • Václav Klaus mladší se stal terčem verbálních útoků, když šel uctít památku listopadu 1989 na Národní třídu.

V den, kdy si Čechy připomínají 30 let od sametové revoluce, zamířili již tradičně představitelé vlády a další politici na Národní třídu i pražský Albertov uctít památku listopadu 1989.

Kontroverze se na Národní třídě nevyhnuly ústřední postavě nového hnutí Trikolóra, poslanci Václavu Klausovi ml., který se jako student někdejších protestů účastnil.

Především nechápu, proč to ti lidé řvali. Je celkem jisté, že jim Václav Klaus ml. nic neprovedl. Je poslancem pouhé dva roky, a to poslancem opozičním, nezastává žádné exekutivní funkce a lze předpokládat, že nikomu z lidí, kteří tam stáli, nijak neublížil. Možná s jeho názory nesouhlasí, ale to je přece normální. Tak proč ta nenávist? Snad někdo srozumitelně vysvětlí, proč ti shromáždění lidé považují za nutné ztropit takovou scénu proto, že člověk, kterého neznají a který jim nemohl nic provést, jde zapálit svíčku k pomníku. Mne žádná rozumná odpověď na tuto otázku nenapadá.

Monika Čírtková | advokátka

Také čtěte

Vzal jsem 17. 11. syna na Národní. Řekl jsem mu, že před 30 lety tu vládli zlí lidi, ale pak jsme je vyhnali. Zaváhal jsem, když se mě zeptal, jestli teda teď vládnou už hodný lidi. Řekl jsem, že dřív vládci zavírali do vězení třeba i lidi, kteří nic zlého neudělali, a to se už dnes neděje. Pak se mě ptal, proč ti lidé pískají a křičí, a že se mu to nelíbí. Na to jsem už srozumitelně tříletému odpovědět neuměl.

Petr Mach | ekonom a politik

Jak se vám líbí článek?
1/Skvělé
0
2/Dobré
0
3/Průměr
0
4/Nic moc
0
5/Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru