FOTO: archiv Press Port Magazínu

Big Brother! Nouzový stav má vyhlašovat vláda, ne nový úřad

Bývalý komunista v čele ÚS kritizuje bývalého pravděpodobného estébáka v čele vlády

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PressPort Magazínem.

Mikuláše už neslavím. Je pravda, že se blíží doba, kdy začnu – kvůli dceři. Ale mně už k Mikuláši dlouho nic nedal. Dcera (batole, pozn. red.) nic nedostane, jelikož má vše, co potřebuje.

A proto se raději vrhněme na zprávu s titulkem: Nový úřad by kvůli covidu mohl zavírat obchody i vidět do mobilů. Tohle je totiž konec všech těch reality show typu Big Brother, protože teď už to nemusí nikdo točit, teď v tom budeme všichni žít. Z článku, když jsem ho četla, vyplývá, že nový úřad má zjednodušit vyhlašování nouzového stavu, který není u veřejnosti – co si budeme říkat – většinově populární. Je to taková hezká snaha vlády, Babišovy administrativy, zbavit se zodpovědnosti, protože doposud to byla vláda, kdo vyhlašoval nouzový stav – a já si myslím, že to je správně, jelikož nouzový stav tu není od toho, aby ho vyhlašoval kdejaký strejda, vláda za to má nést před veřejností politickou zodpovědnost.

Je otázkou, jestli tak ostrá politická vyjádření nejsou v rozporu s tím, že Ústavní soud má být apolitický. Já osobně si myslím, že to v rozporu je.

Titulek druhé zprávy, která mě zaujala, zní: Nečekal jsem, že v čele vlády může být někdo takový, opřel se Rychetský do Babiše. A já bych si dovolila ten titulek přeložit. To znamená, že bývalý komunista v čele Ústavního soudu kritizuje bývalého pravděpodobného estébáka v čele vlády. U pana Rychetského, všimněme si, je jedna hodně zajímavá věc. On je předseda Ústavního soudu, ale mám pocit, že se pořád cítí být více politikem. Často se utrhne a vždy u něj převládá ten politik. Je otázkou, jestli tak ostrá politická vyjádření nejsou v rozporu s tím, že Ústavní soud má být apolitický. Já osobně si myslím, že to v rozporu je.

A co se týká zprávy Nechceme povinné očkování, píší lidé poslancům. Ti řeší, jak je motivovat opět si nebudu brát servítky. No, to bude totiž vůbec zajímavá situace… s očkováním… To vůbec není finální stádium tohoto dramatu, to je všechno zatím taková předehra. Když jsem četla tento článek, tak jsem zjistila, že asi funguji ve špatné sociální bublině, jelikož moje sociální bublina na Facebooku se tváří, že až to povinné očkování bude, že se tím každý nechá pro jistotu naočkovat pětkrát denně. Ale už jsem se jednou vyjádřila, že tohle nadšení úplně nesdílím. Na druhou stranu komukoli, kdo se bude chtít nechat očkovat, v tom nehodlám nijak bránit.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Big Brother! Nouzový stav má vyhlašovat vláda, ne nový úřad
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
54
Naše hodnocení
Komentátorka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.