Nyní čtete
Bizarní případ: Žena zaplatila známému poslanci za „služby všeho druhu“. Pětitisícovku chce teď zpátky

Bizarní případ: Žena zaplatila známému poslanci za „služby všeho druhu“. Pětitisícovku chce teď zpátky

  • Přečtěte si, jaké potíže má známý komunistický poslanec.

Pan jednatel firmy Confisio-CZ (z lat. důvěra) je veřejně známý člověk. Před jménem se může pyšnit mimo jiné prestižním titulem JUDr. A veřejně známý je tak, že kvůli němu ještě nedávno bouřili lidé na Václavském náměstí. Jejich přesný počet se dal těžko odhadnout, ale šlo o pětimístné číslo.

Nad hlavami občanů se objevily symbolické „obušky“ z papíru, až mohlo být leckterému člověku jednatele pomalu líto, jelikož masový protest, co je blízek pomalu lynči, nebývá asi nikdy nic příjemného. Podobně jako pejorativní mediální nálepky, kterými byl jednatel „obšťastněn“.

Nyní má tento „podnikatel“, proti kterému protestovali lidé celkem v jedenácti městech, delikátní problém: někdejší východočeská policistka I. K. (ročník 1985) mu svého času zaplatila, aby ji zastupoval úplně ve všem; pomalu jako kdyby šlo o advokáta, třebaže titul JUDr. získal na Akademii Policejního sboru v Bratislavě: jde asi o třicet položek včetně sjednávání rozhodčích smluv. Konkrétně však ženě šlo předně o zastupování ve věci „služebního úrazu příslušníka Policie České republiky“. Ale jednatel podle ní neudělal absolutně nic, tedy jednu věc ano: vzal si peníze.

I. K. proto svůj případ předala jinému zmocněnci. Ten se nyní snaží z jednatele vymoci zálohu, kterou mu expolicistka uhradila.

Datová schránka nefunguje

„Vážený pane jednateli firmy Confisio-CZ, vzhledem k tomu, že vám nelze zaslat datovou zprávu, zasílám požadavek na váš poslanecký mail. Lhůtu pro vypořádání započítávám dnešním dnem,“ stojí v elektronické komunikaci. Jednatel-poslanec nejenže neodpověděl, ale peníze dodneška neuhradil.

Ano, jistě jste to uhodli. Jde o známého komunistického poslance Zdeňka Ondráčka a davy protestovaly proti tomu, aby nebyl šéfem komise pro kontrolu policejní inspekce, když coby mladík potlačoval v roce 1989 v pohotovostním pluku protirežimní demonstrace.

Adresa Ondráčkovy společnosti (v likvidaci) sídlí v trutnovské bytovce, která je sídlem tamní KSČM, partaje, co už jen ze své podstaty nemůže mít soukromé podnikání příliš v lásce. Na druhou stranu je pravdou, že v politice je důležitý nejen program, ale i to, jak si na sebe strany dokáží vydělat. Dlouhodobě nejaktivnější ve vlastním podnikání je v Česku právě KSČM. Každoročně získá zhruba 25 miliónů korun či více díky pronájmu nemovitostí a pořádání různých akcí.

I. K. Ondráčkovi, který přímo pro KSČM nepodnikal, ale určitě straně platil pronájem kanceláře, uhradila podle předloženého dokladu (viz foto) zálohu ve výši pět tisíc korun. A to již v roce 2012, kdy byl Ondráček zastupitelem (o pětitisícovku se tak s ním I. K. pře již několik let); poslancem se stal nedlouho poté.

Také čtěte

Doklad o záloze, kterou expolicistka Ondráčkovi uhradila. | FOTO: ppmagazín.com

Ondráček podle informací nového zmocněnce nejenže ve prospěch I. K. nevykonal jediný právní úkon, ale za její peníze se stal náruživým píáristou. „Napsal – myslím, že to bylo na téma služebních úrazů – do médií dva články. To ale mé klientce nepomohlo a ani o nic podobného nestála,“ sdělil zmocněnec.

Požadavek na vrácení pětitisícové zálohy zdůvodňuje i tím, že do dnešního dne si nevyzvedla Ondráčkova firma Confisio-CZ od expolicistky I. K. plnou moc, tudíž ani žádnou práci odvést nemohla.

„Vzhledem k tomu, že šlo pouze o zálohu, kterou od mé zmocněnkyně převzal jednatel zmiňované firmy JUDr. PhDr. Zdeněk Ondráček, PhD., jak je zřejmé z přiloženého dokladu, tak vyúčtováním ničeho, je logicky vrácení zálohy,“ uvádí zmocněnec. Redakce ppmagazínu.com ráda zveřejní případnou Ondráčkovu reakci.

PŘEDMĚT PODNIKÁNÍ SPOL. CONFISIO-CZ
Ostraha majetku a osob.
Služby soukromých detektivů.
Poskytování technických služeb k ochraně majetku a osob.
Provozování střelnic a výuka a výcvik ve střelbě se zbraní.
Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (1)
  • Já si myslel, že Ti noví se poučili a Ti starší, že si dají pozor. Asi ne, je potřeba ještě trochu výchovy, než začnou do něčeho mluvit. Vím co, o čem a proč píšu. Ale to ja na dlouhé psaní. Tohle stačí pro informaci.

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru