SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Bouře | FOTO: archiv PressPort Magazínu

Blesky v Indii zabily za jediný den 107 lidí

Desítky dalších obyvatel byly zraněny

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

Nejméně 107 lidí ve čtvrtek zemřelo v severní a západní Indii po zásahu bleskem. Desítky dalších lidí byly zraněny. V jihoasijské zemi totiž začala sezona monzunových dešťů, při kterých nejsou ztráty na životech při zásahu bleskem ničím neobvyklým. Nynější bilance je však nejvyšší za několik posledních let, píše agentura AFP s odvoláním na indické úřady.

Okolo 83 lidí zemřelo ve východoindickém státě Bihár a dalších 24 v severním státě Uttarpradéš. Počet mrtvých může ještě vzrůst, uvádějí úřady v Biháru, které ještě čekají na další statistiky z odloučených oblastí uvnitř státu.

Za rok 2018 zemřelo po zásahu bleskem v Indii okolo 2300 lidí, uvádí oficiální statistiky. Monzunové deště, které jsou v jižní Asii životně důležité pro doplnění zásob vody, trvají zhruba od června do září. Každoročně je provází živelní pohromy, kromě blesků tamní obyvatele sužují i záplavy či sesuvy půdy.

Blesky v Indii zabily za jediný den 107 lidí
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Odstranění Koněva? Otec starosty Prahy 6 spolupracuje s gay pornohercem, říká Okamura