SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Ivan David | KOLÁŽ: PressPort Magazín (s využitím upravené ilustrace týdeníku The New York Times; foto: archiv Ivana Davida)

Ivan David: Přerušení projevu Donalda Trumpa je naprosto nepřijatelné

Byl jsem najat na to říkat pravdu, jiní na zvedání ruky, dodává europoslanec

redakce XTV Partnerská internetová televize
Aktualizace:
Sponzorováno
Média
Rubrika Média PressPort Magazínu mapuje dění ve sdělovacích prostředcích.

Ivan David zásadně odmítá postup, kdy televize přerušily projev amerického prezidenta Donalda Trumpa. Trumpův projev totiž po několika minutách zastavila řada stanic. Důvodem byla prezidentova nepodložená tvrzení týkající se zfalšování voleb. Trump prohlásil, že v nich čelí spiknutí korporací, médií a samozřejmě také Demokratické strany. 

„Jestliže média mají býti médii od slova zprostředkovávati, tak by měla zprostředkovávat veškeré relevantní informace. A projev prezidenta zřejmě relevantní informací pro občany je,“ míní naopak Ivan David.

„To je politický aktivismus, který svědčí o tom, že média, která nikdo nevolil, se snaží podílet na moci ve státě. A je to současně důkazem úpadku demokracie, kdy nejenomže to nenaráží na zásadní odpor, ale setkáváme se i s projevy pochopení,“ dodává David s tím, že taková praxe je naprosto nepřijatelná.

A vnímá takové tendence také v Evropské unii? „Zcela jednoznačně, protože tlak na takzvanou politickou korektnost je velice silný. Já mám tu výhodu, že jsem byl najat na to říkat, co si myslím, že je v souladu s pravdou, zatímco jiní byli najati na zvedání ruky.“

Ivan David (* 24. září 1952 Praha) je český psychiatr a bývalý politik ČSSD, v letech 1998 až 1999 ministr zdravotnictví ČR a bývalý ředitel Psychiatrické léčebny v Bohnicích. Od roku 2019 je členem hnutí SPD, za něž je poslancem Evropského parlamentu.

Ivan David: Přerušení projevu Donalda Trumpa je naprosto nepřijatelné
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
96
96

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Také (uvnitř) k Odkrývání osmašedesátého. Recenze knihy Revolutions for the Future
Květen 1968 a pražské jaro jako revoluce pro budoucnost