Ivan David | KOLÁŽ: PressPort Magazín (s využitím upravené ilustrace týdeníku The New York Times; foto: archiv Ivana Davida)

Ivan David: Přerušení projevu Donalda Trumpa je naprosto nepřijatelné

Byl jsem najat na to říkat pravdu, jiní na zvedání ruky, dodává europoslanec

Sponzorováno
Média
Rubrika Média PressPort Magazínu mapuje dění ve sdělovacích prostředcích.

Ivan David zásadně odmítá postup, kdy televize přerušily projev amerického prezidenta Donalda Trumpa. Trumpův projev totiž po několika minutách zastavila řada stanic. Důvodem byla prezidentova nepodložená tvrzení týkající se zfalšování voleb. Trump prohlásil, že v nich čelí spiknutí korporací, médií a samozřejmě také Demokratické strany. 

„Jestliže média mají býti médii od slova zprostředkovávati, tak by měla zprostředkovávat veškeré relevantní informace. A projev prezidenta zřejmě relevantní informací pro občany je,“ míní naopak Ivan David.

„To je politický aktivismus, který svědčí o tom, že média, která nikdo nevolil, se snaží podílet na moci ve státě. A je to současně důkazem úpadku demokracie, kdy nejenomže to nenaráží na zásadní odpor, ale setkáváme se i s projevy pochopení,“ dodává David s tím, že taková praxe je naprosto nepřijatelná.

A vnímá takové tendence také v Evropské unii? „Zcela jednoznačně, protože tlak na takzvanou politickou korektnost je velice silný. Já mám tu výhodu, že jsem byl najat na to říkat, co si myslím, že je v souladu s pravdou, zatímco jiní byli najati na zvedání ruky.“

Ivan David (* 24. září 1952 Praha) je český psychiatr a bývalý politik ČSSD, v letech 1998 až 1999 ministr zdravotnictví ČR a bývalý ředitel Psychiatrické léčebny v Bohnicích. Od roku 2019 je členem hnutí SPD, za něž je poslancem Evropského parlamentu.

Ivan David: Přerušení projevu Donalda Trumpa je naprosto nepřijatelné
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
96
96
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.