SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
KOLÁŽ: PressPort Magazín

Čech zřejmě přepadl rakouskou banku u hranic

Je na něj vypsaná odměna

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
0

Rakouská policie pátrá po muži, který na konci června přepadl banku v příhraničním městečku Laa an der Thaya poblíž znojemského Hevlína, mohlo jít o pachatele z České republiky.

Muž si odnesl pětimístnou částku v eurech, je na něj vypsaná odměna 1000 eur (asi 26 000 korun). Na policejním webu to včera uvedl jihomoravský policejní mluvčí Bohumil Malášek. Uloupenou částku mluvčí na dotaz neupřesnil.

Loupežné přepadení se stalo 26. června krátce před polednem. Neznámý přišel do banky k peněžní přepážce, aniž promluvil, a na plexisklo přepážky přiložil papír, kde německy stálo: Přepadení, mám zbraně a dynamit. Všechny peníze!

„Pokladní banky v obavě, že muž opravdu zaútočí, mu vydala pětimístnou finanční hotovost. Lupič požadoval peníze na vzdálené přepážce, takže ani spolupracovníci si zprvu ničeho podezřelého nevšimli. Potom z místa odešel,“ uvedl Malášek.

Šlo asi o čtyřicetiletého muže, který je přibližně 175 centimetrů vysoký. Na sobě měl tmavou bundu s kapucí, tmavé kalhoty a tmavé boty. Na hlavě kšiltovku, na očích černé brýle a na rukou tmavé rukavice. Kriminalisté se domnívají, že pachatel by mohl být Čech, případně by mohl mít vztah k České republice.

„Na místě zajistili pachatelovu DNA a za informace vedoucí ke zjištění jeho totožnosti je vypsána odměna jeden tisíc euro,“ doplnil mluvčí s tím, že poznatky k pachateli je možné sdělit na policejní tísňovou linku 158.

Čech zřejmě přepadl rakouskou banku u hranic
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Cikrt: Novotný překročil hranici. Je bezvadný showman, ne však politik