SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
KOLÁŽ: PressPort Magazín

Čech zřejmě přepadl rakouskou banku u hranic

Je na něj vypsaná odměna

Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
0

Rakouská policie pátrá po muži, který na konci června přepadl banku v příhraničním městečku Laa an der Thaya poblíž znojemského Hevlína, mohlo jít o pachatele z České republiky.

Muž si odnesl pětimístnou částku v eurech, je na něj vypsaná odměna 1000 eur (asi 26 000 korun). Na policejním webu to včera uvedl jihomoravský policejní mluvčí Bohumil Malášek. Uloupenou částku mluvčí na dotaz neupřesnil.

Podpořte
PressPort Magazín a naše autory
děkujeme

Loupežné přepadení se stalo 26. června krátce před polednem. Neznámý přišel do banky k peněžní přepážce, aniž promluvil, a na plexisklo přepážky přiložil papír, kde německy stálo: Přepadení, mám zbraně a dynamit. Všechny peníze!

„Pokladní banky v obavě, že muž opravdu zaútočí, mu vydala pětimístnou finanční hotovost. Lupič požadoval peníze na vzdálené přepážce, takže ani spolupracovníci si zprvu ničeho podezřelého nevšimli. Potom z místa odešel,“ uvedl Malášek.

Šlo asi o čtyřicetiletého muže, který je přibližně 175 centimetrů vysoký. Na sobě měl tmavou bundu s kapucí, tmavé kalhoty a tmavé boty. Na hlavě kšiltovku, na očích černé brýle a na rukou tmavé rukavice. Kriminalisté se domnívají, že pachatel by mohl být Čech, případně by mohl mít vztah k České republice.

„Na místě zajistili pachatelovu DNA a za informace vedoucí ke zjištění jeho totožnosti je vypsána odměna jeden tisíc euro,“ doplnil mluvčí s tím, že poznatky k pachateli je možné sdělit na policejní tísňovou linku 158.

Čech zřejmě přepadl rakouskou banku u hranic
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Horák v Praze uvedl film Havel. Sází na emoce