Nyní čtete
☕︎ Uzavřený projekt: „Černé duše“ na policejní akademii? Přečtěte si, jak případ dopadl
 
 

Představitelka Mobbing Free Institutu a někdejší vyšetřovatelka Petra Lhotáková zastupuje některé nespokojené pracovníky policejní akademie. V rozhovoru pro ppmagazín.com v prosinci 2018 (viz box 1) uvedla, že ji požádal ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), aby doplnila seznam lidí, kteří mají údajně na této státní vysoké škole fiktivní úvazky; akademici podali na ministerstvo vnitra podnět s žádostí, aby ministr zjednal na škole pořádek. Jak případ dopadl?

Na akademii podle Lhotákové poté mířila policejní hlídka kvůli legalizaci činnosti těchto „černých duší“ – fiktivně zaměstnaných lidí; ta měla probíhat na studijním oddělení.

BOX 1

Rozhovor z 19. 12. 2018

Petra Lhotáková v rozhovoru pro ppmagazín.com uvedla, že ji požádal ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), aby doplnila seznam lidí, kteří mají na policejní akademii údajné fiktivní úvazky. Na školu podle Lhotákové právě míří policejní hlídka kvůli legalizaci činnosti těchto černých duší.

 • Někteří nespokojení zaměstnanci policejní akademie přes vás podali podnět ministru vnitra s žádostí, aby zjednal na akademické půdě nápravu. Už vás ministerstvo kontaktovalo?

Ano, včera mě na základě podání vyzval ministr vnitra, abych upřesnila seznam černých duších, které se na policejní akademii vyskytují.

 • Co jsou to černé duše?

Lidé, kteří tam mají fiktivní úvazky. Ve smlouvě mají například uvedeno, že je jejich povinností odučit sto hodin, ale neodučili ani jednu. Ze školy mám od nespokojených akademiků velmi přesné informace.

Petra Lhotáková

Za operativní řešení situace mě policisté pochválili, uvedla bývalá vyšetřovatelka. | FOTO: ppmagazín.com

 • O jaké černé duše jde?

Seznam jsem doplnila. Například se to týká významného pražského sociálního demokrata Petra Hulinského, dále Daniela Novopatského a tak dále. Před chvílí jsem obdržela upozornění, že jsou už od rána na personálním oddělení policejní akademie a legalizuje se jejich činnost. Došlo tedy k úniku informací z ministerstva vnitra.

 • Jak se legalizuje?

Dávají se jim štítky na dveře, doplňuje se administrativa. Ale my to tak nenecháme. Kontaktovala jsem místní policejní oddělení. Věc jsem vysvětlila vedení, podložila mailem z ministerstva vnitra, požádala jsem o služební zákrok. Byla jsem vyrozuměna, že na akademii, kde právě probíhá legalizace černých duší, míří policejní hlídka. Vše samozřejmě sledují i akademici, které zastupuji. A také Národní centrála boje proti organizovanému zločinu.

 • Proč zrovna NCOZ?

Také podnět akademiků obdrželi. Před chvílí jsem se jim dovolala, přeposlala jim podání na MOP Lhotka (místní policejní oddělení, pozn. red.) a budou tedy také konat. Za operativní řešení situace mě pochválili.

„Na základě podání o možném protiprávním jednání na Policejní akademii ČR byly místně příslušným policejním orgánem zahájeny úkony v trestním řízení, což znamená, že prověřením došel policejní orgán k závěru, že je zahájení trestního řízení odůvodněné,“ uvedla později Lhotáková, což doložila písemností.

Vyrozumění. | FOTO: ppmagazín.com

Lhotáková dodala: „Věc následně postoupili hospodářské kriminálce. O podrobnějším průběhu zásahu a provedených opatření není možno informovat, a to z taktických důvodů. A bylo by to vůči vyšetřovatelům krajně nefér, takže se nezlobte.“

Akademici podali na vnitro podnět s žádostí, aby ministr zjednal na škole pořádek.

Také čtěte

Akademici – jak bylo uvedeno – podali na vnitro prostřednictvím Lhotákové podnět s žádostí, aby ministr zjednal na škole pořádek. Podnět akademiků, který obdržel ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), si můžete stáhnout; autory je možno dohledat dle vlastností dokumentu.

V dubnu letošního roku (r. 2019, pozn. red.) pak Lhotáková redakci ppmagazínu.com oznámila, že policie věc odložila. Tím projekt údajných černých duší na policejní akademii uzavíráme.

⇣ Přehled článků k tématu v rámci projektu:

❶ Přijímačky byly plné chyb a dražší o milión, stěžují si učitelé policejní akademie

⇣ Přehled článků k tématu v rámci projektu:

❷ Uvádíme na pravou míru zavádějící informace ministerstva vnitra. Zveřejňujeme proto příslušné dokumenty

Co jsou projekty

PROJEKTY, to jsou dlouhodoběji sledovaná a obsahově rozsáhlejší témata (začasto sestávající z vícero článků), předně však společensky významná, která pravidelně sledujeme, aktualizujeme a doplňujeme.

Jak se vám líbí článek?
1/Skvělé
0
2/Dobré
0
3/Průměr
0
4/Nic moc
0
5/Katastrofa
0
2 komentáře
 • Zřizovatelem PA je MV ČR. Pod MV ČR spadá PČR. Trestní oznámení či obdobné podání v této věci obdržela PČR. Nevěřím v nestrannost policie, už ze své podstaty musí být podjatá ( přinejmenším ředitel KŘ P Praha – plk. Mgr. Jan Ptáček, MMBBAA). Z dokumentu o postoupení věci není zřejmé, zda ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení, takže je pravděpodobné, že o podání ani neví příslušné státní zastupitelství a věc byla uložena ad acta bez jakýchkoliv dalších opatření. Asi bych věc opětovně oznámil a to přímo na Vrchní státní zastupitelství v Praze a to nejlépe ze strany těch akademiků, kteří ještě mají svou profesní čest. Oznámení bych pak dal případně na vědomí také některé z největších profesních sdružení vysokých škol. Také by nebylo od věci vyrozumět o podání MF ČR, jelikož toto poskytuje finance zřizovateli MV ČR na provoz PA.

 • Vzhledem k tomu, že jsem bývalý zaměstnanec PAČR, mám zájem o sledování výše uvedených kauz a vývoje na PAČR. Zvažuji rovněž, že případně připojím své zkušenosti. Jsem svým způsobem limitována tím, že hledám zaměstnání (platím hypotéku) a mohu mít obavu, že mne PAČR poškodí.
  S pozdravem
  Ladislava Tejchmanová

  PS: K likvidaci pracovníků využívá vedení PA tzv. ročních smluv, které může rektor bez uvedení důvodů, neobnovit. Likvidace se netýká jen akademiků, ale i jiných pracovníků.

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru