Nyní čtete
Chvilkaři se zachovali jako pseudokomunisté. Přepálili, míní politolog Kubáček

Chvilkaři se zachovali jako pseudokomunisté. Přepálili, míní politolog Kubáček

  • „Chvilkaři jsou lobbisté, s Křečkem prostě ujeli a ztrácejí nervy. Lidovci by měli vtáhnout do hry Čunka. ODS ani Piráti Babiše neporazí. Trikolóra má šanci, potřebuje výraznou ženu…“ domnívá se politolog Jan Kubáček.

Mohou státní úředníci z úřadu veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové označovat veřejného ochránce práv Stanislava Křečka za rasistu a kardinála Dominika Duku za ubožáka? Porazí ODS nebo Piráti hnutí ANO? Je podle politologa a vysokoškolského pedagoga Jana Kubáčka spolupráce se spolkem Milion chvilek výtahem k politické moci, anebo je naopak polibkem smrti? A může Trikolóra výrazně promluvit do voleb?

„To vyjadřování na adresu Stanislava Křečka ze strany úřadu veřejného ochránce práv je obecně průšvih. Ukazuje to, že jsme se dostali do naprosto netušených kontur společenské kultury. A to z jednoho prostého důvodu. Všechny právní instituce jsou nastaveny na to, že by měly kultivovat prostředí, že by měly zdůrazňovat důvěru ve stát, důvěru v právní pravidla hry. A lidé tam by měli být ti lepší z nás,“ míní politolog Jan Kubáček.

„Myslím si, že spolek Milion chvilek nyní přepálil – že překročil pověstný Rubikon. A zaznamenal jsem to přinejmenším od mnoha stoupenců či latentních podporovatelů této iniciativy. Vstoupili do toho jako nějací pseudokomunisté se slovy: Buď budete volit tohoto, nebo neexistuje,“ dodává politolog Jan Kubáček.

Také čtěte

Na celý pořad se můžete podívat zde.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
1
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) nic moc
0
5) Katastrofa
1
Prohlédněte si komentáře (1)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru