Jana Černochová se svým americkým protějškem Lloydem Jamesem Austinem | FOTO: U. S. Department of Defense

Chytrá smlouva s USA

Ve smlouvě není o obraně naší vlasti nic. Je to smlouva o rozšíření vojenské moci USA

Ministryně Jana Černochová (ODS) podepsala v USA smlouvu mezi Českou republikou a Spojenými státy o spolupráci v oblasti obrany.

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PressPort Magazínem.

Tvrdí o ní, že není odsouhlasením budoucí přítomnosti amerických vojsk a amerických základen na českém území.

Na tom postupu (ne jejím, ale americkém) je velice chytré to, že skutečně neschvalujeme už teď, že americká vojska přijdou a vybudují u nás ihned základny.

Schvalujeme podmínky, za nichž se to pak odehraje.

To je trochu jako rozdíl mezi stavebním zákonem a stavebním řízením. Teď se schvaluje onen zákon, podle něhož se pak bude stavět, až stavebník (Spojené státy) řekne.

No, a až USA řeknou, řekne zase ministryně Černochová: Už jsme souhlasili se smlouvou, že mohou přijít a vybudovat základny, máme schválené závazky, a tak souhlasit musíme, jsme přece spolehliví spojenci.

Pro jistotu opakuju: ve smlouvě není o obraně naší vlasti zhola nic. Je to smlouva o rozšíření vojenské moci USA. Proto ji máme odmítnout.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Chytrá smlouva s USA
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.