Nyní čtete
Čína hlásí 45 ze 46 sobotních případů jako importované. Indie omezila pohyb osob

Čína hlásí 45 ze 46 sobotních případů jako importované. Indie omezila pohyb osob

Čína hlásí 45 ze 46 sobotních případů jako importované. Indie omezila pohyb osob

Pevninská Čína za sobotu zaznamenala 46 nových případů koronaviru, 45 z nich se týká osob, které do země přicestovaly. V neděli o tom informovala agentura Reuters s odvoláním na čínskou národní zdravotní komisi. Počet obětí nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, za sobotu vzrostl o šest na 3261.

V provincii Chu-pej, která je považována za epicentrum infekce, za sobotu nepřibyl žádný nový nakažený. Zemřelo zde ale pět ze šesti lidí, kteří nákaze v sobotu podlehli. O místě jediného sobotního případu domácí nákazy se čínské úřady nezmínily.

Celkem se v pevninské Číně, tedy bez Hongkongu a Macaa, koronavirus od konce loňského roku potvrdil u 81 054 lidí. Z nemoci se zde dosud vyléčilo 72 244 lidí a ve vážném stavu zůstává 1845 pacientů.

Jižní Korea za sobotu oznámila 98 nových případů koronaviru, čímž bilance nakažených vzrostla na 8897. Pro srovnání, v pátek zaznamenala Korea 147 nově nakažených.

Také čtěte
Německo hlásí téměř 5 tisíc nových případů, Británie uzavřela obchody

Na Filipínách přibylo 73 infikovaných, celkem se tak v této zemi nakazilo 380 lidí. Nově zemřelo šest pacientů a celkový počet obětí činí 25, uvedlo podle Reuters filipínské ministerstvo zdravotnictví.

Článek pokračuje

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru