Andrej Babiš „válí“ covid | KOLÁŽ: PressPort magazín

Co bude za tři týdny? Neuvolní se nic, oznámil Babiš. Další plány ale neprozradil…

Případné uvolnění bude podle Babiše záviset na dodržování restrikcí a na postupu očkování, situace to prý zatím neumožňuje

PPInfo Aktuality
Aktualizace:
Reflektor
Rubrika Reflektor, to jsou důležité a klíčové události, které PressPort Magazín pravidelně aktualizuje.

Lidé by podle premiéra Andreje Babiše neměli počítat s rozvolněním protiepidemických opatření po ukončení nynějších omezení. Případné uvolnění bude záviset na dodržování restrikcí a na postupu očkování, situace to zatím neumožňuje. Babiš tak ve čtvrtek odpověděl ve sněmovně na dotaz pirátského poslance Martina Jiránka, co vláda plánuje po ukončení nynějšího třítýdenního lockdownu. Žádný plán Babiš nesdělil.

„My určitě rozvolňovat nebudeme, není na to důvod,“ řekl premiér. Chtěl by, aby se život v Česku co nejdříve vrátil do normálu. Podle něj je nejprve třeba snížit nárůst nakažených a počet hospitalizovaných s koronavirem.

My určitě rozvolňovat nebudeme, není na to důvod.

Andrej Babiš | ministerský předseda

„Něco slibovat skutečně nechci, protože jsme slibovali už mockrát,“ uvedl Babiš. „Ani nechci dávat nějaké predikce. Nejsem schopen tady říkat nějaká konkrétní čísla. Zkrátka ta predikce není možná,“ řekl. Pokud Piráti vědí přesně, co se stane, měli by to sdělit, uvedl premiér. „Potřebujeme odlehčit českému zdravotnictví. A podle toho, jak se to vyvine, budeme reagovat,“ dodal.

Ministerský předseda také uvedl, že francouzský prezident Emmanuel Macron nabídl Česku dalších 15 000 vakcín. Podrobnosti neuvedl, řekl jen, že ho Macron oslovil dnes v noci. „V noci psal Macron, že poskytne dalších 15 000 vakcín,“ řekl Babiš. Už koncem února informoval, že Francie slíbila 100 000 dávek vakcíny.

Premiér v odpovědi na interpelaci Jana Farského (STAN) odmítl, že by vláda rozdělovala vakcíny mezi jednotlivé kraje podle nějakého politického klíče. Trval na tom, že vakcíny směřují do krajů podle podílu obyvatel nad 65 let. Farský o tom měl pochybnosti a tvrdil například, že v takovém případě by třeba v Libereckém kraji chybělo 6355 vakcín. Babiš to ale odmítl slovy, že Farský vylhaně vyvolává střet.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Co bude za tři týdny? Neuvolní se nic, oznámil Babiš. Další plány ale neprozradil…
Hodnocení čtenářů4 Hlasy
94
94

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Tvorba
webů
Profesionální stránky levně >>