Nyní čtete
ČSSD a Madeira: Který významný politik si tam koupil vilu?
 
 

ČSSD a Madeira: Který významný politik si tam koupil vilu?

Sociální demokraté mají rádi přímořské dovolenkové destinace. Oblíbili si kupříkladu Mallorcu anebo prý i Madeiru. Třeba stíhaný Radim Bureš měl cestovat podle médií na dovolenou s Miroslavem Pochem, Petrem Dolínkem a Filipem Smolou.

Pobyt na Mallorce jim platil údajně Český svaz cyklistiky, který dostával sponzorské dary z magistrátu hlavního města Prahy; svaz to po zveřejnění těchto informací nijak nepopřel.

„Rada hlavního města Prahy schvaluje přidělení mimořádných finančních prostředků formou účelové neinvestiční dotace v oblasti sportu a tělovýchovy Českému svazu cyklistiky ve výši 150 000 Kč,“ stojí v archivu jednání rady pražského magistrátu. „Peníze jsou určeny na pořádání akce Král cyklistiky 2018.“ Předkladatelem návrhu byl Petr Dolínek a viceprezidentem Českého svazu cyklistiky je jeho kolega Poche.

CYKLISTA. Miroslav Poche. | KOLÁŽ: ppmagazín.com

Expředseda soc. dem. Jiří Paroubek si zase svého času oblíbil Řecko. Ještě coby spokojený manžel si tam koupil dům s Petrou Paroubkovou na ostrově Ithaka. Během rozvodových tahanic nemovitost Paroubková prodala. Jak se Paroubek nechal slyšet, tak za 4,8 miliónu korun.

Žádný troškař nebyl Stanislav Gross: v roce 2018 si s manželkou pořídili letní sídlo na Floridě. Řadě spolustraníků ale vadilo expremiérovo rychlé zbohatnutí po odchodu z politiky. Grossovi za pořízení apartmá zaplatili 725 tisíc dolarů; v přepočtu asi 11,6 miliónu korun. Deset miliónů stál byt, zbytek zařízení. Za své působení v politice se později Stanislav Gross – nedlouho před svojí tragickou smrtí – veřejnosti na rozdíl od jiných politiků upřímně omluvil.

S NADSÁZKOU: exministr vnitra Milan Chovanec ve vlnách. | KOLÁŽ: ppmagazín.com

Ve šlépějích zmíněných sociálních demokratů nyní prý pokračuje exministr vnitra Milan Chovanec. Ze dvou plzeňských zdrojů získal ppmagazín.com informaci, že si měl pořídit nemovitost na Madeiře.

Lze ověřit, že v Plzni chtěli udělat Chovance předsedou tamní Hospodářské komory, ale vzhledem k tomu, jak často nyní pobývá v zahraničí, tedy na Madeiře, tak to odmítl.

„Jde o vilu,“ uvedl jeden ze zdrojů, vysoký policejní důstojník; druhý zdroj, co se pohybuje v podnikatelské sféře a zastává funkci šéfa velké společnosti, zase sdělil: „Lze ověřit, že v Plzni chtěli udělat Chovance předsedou tamní Hospodářské komory, ale vzhledem k tomu, že často pobývá v zahraničí, tedy na Madeiře, tak to odmítl.“

Také čtěte

Nicméně informace o Chovancových cestách a nemovitosti nemusí být pravdivá; nelze ani vyloučit, že jde o účelově vypuštěnou dezinformaci; než zaručené faktum ji tedy spíš předkládáme jako tip pro novinářské kolegy, jakkoli jsme se snažili údajné pořízení nemovitosti (vycházeli jsme z předpokladu, že na jiné jméno než Chovancovo) ověřit.

Plzeňská zastupitelka soc. dem. Milena Stárková ppmagazínu.com řekla: „Jsem s Milanem Chovancem hrozně málo ve styku, řešíme furt politiku.“ Sám Chovanec s naší redakcí nekomunikuje a otázka majetku je pro něj citlivé téma. Současný šéf ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček na zaslaný dotaz, jestli podobnou informaci ve vedení strany náhodou neřešili, bohužel neodpověděl. Tajemník plzeňské organizace David Zrostlík ppmagazínu.com sdělil: „O tom opravdu nic nevím.“

BUDOUCNOST – asi rok 2030. Andrej Babiš je i po odchodu z prezidentské funkce stále kapitánem. | KOLÁŽ: ppmagazín.com

Na otázku z titulku lze tak odpovědět, že buď Chovanec, anebo také vůbec nikdo. Ale ať už je to pravda, či nikoli, spekulace občas k politice patří. A třeba vás alespoň pobaví naše koláže.

Závěrem ještě dodejme, že ani Chovanec, ani kdokoli jiný se nemůže rovnat ministerskému předsedovi Andreji Babišovi (ANO), třebaže jeho nemovitosti na jihu Francie – snad jen s výjimkou luxusní restaurace Paloma ve vesnici Mougins – zůstávají stranou pozornosti. Stejně jako fakt, že Babiš před lety nenápadně prozradil, že na francouzské Riviéře skupuje domy, které pak opravuje a prodává. Některé si však podle informací ppmagazinu.com ponechal. Platí to prý o realitách v Maugins.

Jak se vám líbí článek?
1/Skvělé
0
2/Dobré
0
3/Průměr
0
4/Nic moc
0
5/Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru