SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
ILUSTRACE: Eleni Kalorkoti (newyorker.com)

Další vlna svěřování žen v Deníku N ohledně sexuálního obtěžování

Jsem opravdu vděčná, že nemohu popisovat žádná traumata vyplývající z nevhodného chování mužů, neboť si v sobě žádná nenesu

Aktualizace:
Komentáře
Publicistická rubrika Glosy & Komentáře sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PressPort Magazínem.
Naše hodnocení článku
75

Sledujeme teď další vlnu svěřování žen s nepříjemnými vzpomínkami na sexuální obtěžování (v Deníku N, pozn. red.). Všech, kdo mají za sebou takové traumatické zážitky, je mi velice líto. Soucítím s nimi. 

Sama nemám do diskuse v podstatě čím přispět, protože situací, které by snad bylo možné podřadit pod obtěžování se sexuálním podtextem, jsem nezažila snad ani pět. Zároveň jsem je tehdy, když k nim došlo, nepokládala – a ani dnes nepokládám – za žádné obtěžování, ale za ojedinělé, zcela výjimečné hulvátství, na které jsem většinou vzápětí zapomněla. Až nyní se snažím vybavit si, co se tehdy vlastně stalo a jestli to bylo cosi, co by se dalo prezentovat jako metoo.

Jsem opravdu vděčná, že nemohu popisovat žádná traumata vyplývající z nevhodného chování mužů, neboť si v sobě žádná nenesu. A to navzdory tomu, že pracuji spíše v mužském oboru a denně jednám s muži na všech úrovních, od ministerských úředníků a vysoce postavených manažerů po obviněné z okraje společnosti. V 99,99% případů se všichni chovají nejen v mezích společenských konvencí, ale spíš pozorně a galantně, zkrátka lépe než etiketa vyžaduje.

Musí to být hrozný svět, v němž jsou ženy vystaveny častému obtěžování, oplzlým poznámkám, nevyžádaným dotekům, v němž je muži shazují a chovají se k nim hrubě. Vulgární svět šovinistů, ponižovaných žen a traumat, která si z toho do dalšího života nesou. Je mi opravdu líto, že některé ženy v takovém světě žijí. A přeji jim, aby už potkávaly jen samé gentlemany.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Další vlna svěřování žen v Deníku N ohledně sexuálního obtěžování
Hodnocení čtenářů3 Hlasování
92
75
Naše hodnocení

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Rozvolníme, až bude v nemocnicích maximálně 3000 lidí, oznámil Blatný. Nyní jich je 8 000