KOLÁŽ: PressPort Magazín (fragment upravené ilustrace: Luci Gutiérrez)

Daň z telefonu: jak zvýšit příjmy veřejnoprávní České televize

Všimněme si, že stát nás rafinovaně nutí k vlastnictví různých zařízení

Z médií jsem se dozvěděla o novém způsobu, jak zvýšit příjmy veřejnoprávních médií, aniž by se nutně musely navyšovat koncesionářské poplatky.

média
Rubrika Média PressPort Magazínu mapuje dění ve sdělovacích prostředcích.

Jednoduše by se rozšířil okruh poplatníků: zatímco nyní se platí na základě vlastnictví rozhlasového a televizního přijímače, nově by platili i ti, kdo televizi nemají, ale mají telefon, na kterém mohou třeba Otázky Václava Moravce sledovat.

To je zajímavý vývoj, v tom našem digitalizovaném státě.

Všimněme si, že stát nás rafinovaně nutí k vlastnictví různých zařízení. Živnostník už má povinně datovou schránku, své daňové povinnosti nemůže splnit jinak než elektronicky. Tudíž musí mít počítač nebo telefon, z něhož může tuto schránku obsluhovat. A jsou i jiné příklady: například komunikace rodiče se školou, včetně omluvenek, se už také odehrává elektronicky a rodič si prostě musí přístup do příslušného systému zajistit.

Nejsme v pravěku, že, chceme přece tu moderní komunikaci. Takže občan se přizpůsobí. Nic jiného mu totiž nezbývá.

A i když takový občan nemá televizi a vysílání České televize jej třeba ani trochu nezajímá, stát mu teď sdělí, že už jenom z důvodu vlastnictví příslušného zařízení začne poplatkům podléhat.

Velmi rafinované.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Daň z telefonu: jak zvýšit příjmy veřejnoprávní České televize
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0
Komentátorka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.