ILUSTRACE: archiv PressPort Magazínu

Daniela Kovářová a Jana Zwyrtek Hamplová zasypané pod lavinou nenávisti

Komentátor hlásící se k feminismu označuje Janu Hamplovou výrazy, které se stydím i číst, natož abych je opakovala

Česko
Analytická rubrika Česko PressPort Magazínu se zabývá různorodými tuzemskými tématy.

Víkend jsem měla zaplněný rodinnými a společenskými akcemi, ale i tak jsem stihla zaznamenat ohlasy na úspěch dvou nezávislých kandidátek – totiž Daniely Kovářové a Jany Zwyrtek Hamplové, v senátních volbách. Obě jsou advokátky s dlouholetou praxí, tedy mé kolegyně, a obě teď čelí velkému počtu verbálních útoků na sociálních sítích.

Nezastírám, že mne velice zaskočila míra nenávisti, odsudků a vulgarity, která vůči oběma dámám směřuje, a to ze strany lidí, kteří se řadí k té lepší, slušnější, demokratické části politického spektra.

Samostatnou kapitolou jsou reakce z feministických kruhů. Komentátor hlásící se k feminismu označuje Janu Hamplovou výrazy, které se stydím i číst, natož abych je opakovala.

Prosím, vzpamatujte se.

Samotná role Senátu v našem systému je spíše kontrolní, Senát nemá významné pravomoci, nemá rozhodující vliv na legislativu ani exekutivu. Senátorů je 81, senátor bez stranického zázemí toho sám moc nezmůže.

Samozřejmě chápu, že někdo s názory nových senátorek nesouhlasí, ale to snad není důvod jim hrubě nadávat a urážet je slovníkem čtvrté cenové skupiny, nebo ještě mnohem pokleslejším. Pořád jsou to ženy, navíc ženy, které se nedopustily žádných zločinů.

Co by asi ti, kdo naštvaně házejí lacinými vulgarismy – snad proto, aby získali více lajků, nebo aby ulevili svému vzteku –, odpověděli, kdyby stejný slovník použila druhá strana?

Buďme prosím v soudech i odsudcích zdrženliví, protože tohle, co se teď děje, zdejšímu prostoru opravdu nesvědčí.

Také se o to snažím. Nekladu rovnítko mezi politiku a právo, mezi kampaň a výkon funkce, ani mezi účast na demonstraci, která kritizuje nedostatečné řešení domácích problémů, a podporu Ruska.

Žádná předvolební kampaň není hezká, bývá to vyhrocené, padají ostrá stanoviska; přehnaná rétorika je nikoliv výjimkou, ale pravidlem. Vy všichni, kdo se tak zlobíte, zachovejte klid. Senát v obměněném složení ještě ani nezačal pracovat, nové senátorky zatím ve funkci nic neučinily, vyčkejte alespoň na jejich projevy a práci v senátorském křesle.

Slušnost je zdarma, milí přátelé.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Daniela Kovářová a Jana Zwyrtek Hamplová zasypané pod lavinou nenávisti
Hodnocení čtenářů1 Hlas
99
99
Komentátorka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.