SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
ILUSTRACE: archiv ppmagazinu.com

Dětské tábory se mohou otevřít 27. června

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
89

Dětské tábory by se mohly v létě konat od 27. června. Předseda České rady dětí a mládeže (ČRDM) Aleš Sedláček ve čtvrtek oznámil, že se na tom organizátoři dohodli s pověřenou hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou.

Doposud nebylo jasné, zda a případně za jakých podmínek by tábory mohly fungovat. Premiér Andrej Babiš (ANO) již dříve připustil, že tábory by se mohly konat od července.

Podle Sedláčka se organizátoři táborů s hlavní hygieničkou dohodli, že se termín pro možnost jejich konání posune ještě o několik dní dopředu. Konec školního roku totiž letos připadá na úterý 30. června, řada škol bude mít poslední dva dny ředitelské volno, a prázdniny tak dětem začnou de facto už v sobotu 27. června.

Na letním táboře bude moci pobývat podle hlavní hygieničky Rážové maximálně 500 dětí i pořadatelů. Na stanovém táboře nejvýše stovka.

Dětské tábory jsou v současnosti zakázané kvůli epidemii nového koronaviru. Jejich konání bylo politiky podmiňováno vývojem epidemiologické situace.

Navrhovaná hygienická opatření proti šíření koronaviru by pro většinu táborů neměla být překážkou. Detailní informace by mělo zveřejnit ministerstvo zdravotnictví v pátek, dodal Sedláček.

Putovní tábory by se letos konat neměly, ministerstvo zdravotnictví doporučí je neorganizovat, doplnil.

Na táborech by měla platit například přísnější pravidla pro personál v kuchyni. Podle Sedláčka se v kuchyni zřejmě bude vyžadovat nošení roušek společně s rukavicemi a pracovním pláštěm. Detaily by měly záviset na tom, zda půjde o kuchyni v pevném objektu nebo o tábornický způsob přípravy stravy. Omezit by se mohlo zapojení dětí do přípravy jídla u akcí nad 50 lidí, protože to podle Sedláčka ministerstvo zdravotnictví považuje za rizikové.

Hodnocení čtenářů1 Hlasování
89

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Muž štvanec