Úvodní ilustrace zmíněného webu | ZDROJ: druhasmena.cz (úprava PPM)

Druhá směna: od aktivismu k frustraci

Děkuji autorce za odvahu, se kterou své pocity zveřejnila.

Mezi svátky nepíšu, ale dovolím si zde doporučit jeden zajímavý článek. Říká se, že člověk vyhledává názory, které konvenují jeho vlastním; raději čteme to, s čím souhlasíme a co potvrzuje naše vidění světa.

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PPMagazínem.

O webu Druhá směna jsem se zde již zmiňovala; jde o server radikálních feministek, které staví svůj obraz ideálního světa na komunistických myšlenkách. Názory, s nimiž bych souhlasila, se tam proto v podstatě nevyskytují.

Nedávno tam ale byla publikována upřímná zpověď mladé ženy, která popisuje, jak se zapojila do aktivit, jejichž cílem bylo zlepšit její okolí (šlo o inciativu Ne!musíš to vydržet na pražské umělecké vysoké škole), ale nakonec se stala jen nástrojem, který sloužil právě těm institucím, proti nimž bojovala. Autorka článku zcela vyhořela a tuto svou zkušenost nyní předává ostatním.

Text přesně potvrzuje mé intuitivní představy o cestě podobných aktivistů, o příčinách, které autorka vidí v traumatu, a důsledcích, které pojmenovává jako frustraci.

Domnívám se, že článek je užitečný pro zdejší čtenářskou komunitu, protože poskytuje zajímavý vhled do psychiky lidí, jejichž veřejné aktivity v příspěvcích a diskusích často komentujeme. Doporučuji jej proto všem k přečtení.

A navzdory tomu, na jakém serveru to vyšlo, děkuji autorce za odvahu, se kterou své pocity zveřejnila.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Druhá směna: od aktivismu k frustraci
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.