Nyní čtete
Dycky Most! Tamní policista nezná dopravní předpisy. Desítky lidí ho na to upozornily. Ten ptáček je však nepolapitelný

Dycky Most! Tamní policista nezná dopravní předpisy. Desítky lidí ho na to upozornily. Ten ptáček je však nepolapitelný

Pouze dopravních předpisů neznalý policista umístí na sociální síť video, ve kterém páchá přestupek – jízdu bez bezpečnostních pásů –, a veřejně tím společnosti ukazuje, že pro něj neplatí zákony.

Policejní odbor vnitřní kontroly nyní rozhodl – policistovu jízdu bez pásů odložil pro stav důkazní nouze, ačkoliv dopravní policie dotyčného „ptáčka“ zjistila. Kdyby ne, případ by odložila ihned.

Tuto zprávu pojednáme sice s nadhledem a nadsázkou, nicméně všechna fakta sedí. A tudíž: o jakého „hříšníka“ že to kráčí? O šéfa Unie bezpečnostních složek Zdeňka Drexlera, který s oblibou pokutuje jiné a jehož celá policejní kariéra je spjata se „svérázným“ Mostem – městem, které nedávno proslavil seriál České televize.

A jaké přestupky tak rád pan Drexler páchá, když jede ze schůzky s ministryní financí? Ano, na sociálních sítích se setkáním „vychloubal“, a to nepřipoutaný. Sám tak zdokumentoval, jak porušuje zákon. Prostě Most…

Video zhlédlo 22 tisíc lidí, než ho policista Drexler smazal. Nespočet diskutujících v příspěvcích jej totiž upozornilo: „Dopouštíte se dopravního přestupku!“

Závodník

Fotografie z inkriminovaného videa, v němž vůz nestojí, nýbrž jede. | FOTO: archiv

A přitom nejde o banalitu. Policie podobné chování řidičů nemilosrdně pokutuje, jelikož si je vědoma, že může dopadnout při zpáteční cestě z Prahy do Mostu například takto:

Jak to dopadá

Jak to dopadá, když se ve voze nepřipoutáme, by měl vědět každý policista. I pan Drexler. | KOLÁŽ: ppmagazín.com

Jestliže bude takové jednání u samotných policistů tolerováno, policie tím vzkazuje společnosti, že strážcům zákona na zákonných normách nezáleží.

Také čtěte

U pana Drexlera správní orgán konstatuje, že se přes veškerou snahu nepodařilo zajistit místo přestupku.
JIŘÍ VOLPRECHT, vedoucího územního odboru Most

A policie dopravní přestupky u pana Drexlera většinou bohužel toleruje. „Ze zákona je řidič motorového vozidla povinen být za jízdy připoután bezpečnostním pásem. U pana Drexlera správní orgán konstatuje, že se přes veškerou snahu nepodařilo zajistit místo a čas spáchání daného skutku,“ sdělil plukovník Jiří Volprecht, vedoucího územního odboru Most. Dodal, že z hlediska této důkazní nouze byl Dexlerův přestupek, jehož se měl dopustit porušením zákona, odložen.

A jak aktuálně rozhodl policejní odbor vnitřní kontroly, jsem uvedli výše.

Pěkný „ptáček“

Z písemností, které má ppmagazín.com k dispozici, zároveň vyplývá, že poručík Drexler páchá přestupky často a sem tam ho nějaký ten trest přeci jen stihne, byť běžný řidič by byl nejspíš dávno bez řidičského oprávnění. Vedení policie by se tak mělo zamyslet nad tím, zda-li nechat dál reprezentovat odborovou organizaci policistu, který byl během posledních let několikrát uznán vinným (viz bod 6).

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
3 komentáře
  • To je ale blbý článek. Kterého youtubera už potrestali za přestupky, které si sám natočil? Tady vaříte z vody a píšete zcela účelově proti nějakému policistovi. FUJ

  • Zákon platí pro každého stejně a musí být respektován, to je jisté. Ovšem tak drobné porušení předpisů jako nepřipoutání nebo o něco vyšší rychlost by se u policistů neměla brát tak přísně, za prvé ve službě jsou zvyklí jezdit bez pásů a rychle a mají to povoleno a za druhé když se budou muset poutat a jezdit pomalu, tak nás asi moc rychle nepomohou ani nás neochrání, že. Tím, že se nepřipoutal ohrozil tak akorát sám sebe.

    Myslím, že jiní funkcionáři policejních odborů jsou pro policii daleko větší ostudou a to mají desetitisíce členů. A vůbec pokud jde o dopravní přestupky, tak tam platí, že čím vyšší funkce, tím horší přestupek. Jenom namátkou uvedu, že dva policejní prezidenti (jeden i s tím titulem už tady tolik probíraným “MBA za dva dny”) přišli o řidičák za extrémně rychlou jízdu, mnoho plukovníků přišlo o řidičák za alkohol, jako třeba olomoucký ředitel nebo plukovník Šabršula ze zlínska či Kadlec z jejich akademie, co naboural opakovaně asi do 50 aut – všechno to bylo v televizi, mnoho policistů způsobilo dopravní nehody, prostě proti tomu je tento policista úplný svatoušek se svými třemi přestupky v dopravě v životě. Kdo z ostatních řidičů neudělal za 20 let tři přestupky?

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru