Monika Čírtková | FOTO: Facebook autorky

Elfové kádrovali: zařadili renomovanou advokátku na seznam dezinformátorů

Proč nyní elfové na seznam také patří

Česko
Rubrika PressPort Magazínu Česko se zabývá různorodými tuzemskými tématy.

Když se uznávaná advokátka Monika Čírtková, jejíž kultivované komentáře k současnému dění oceňuje řada čtenářů, vymezila proti vulgaritám, které byly vyřčeny na adresu členky Rady ČT Hany Lipovské, poté, co se věnovala tématu smrti Milady Horákové, asi netušila, že se tak dostane na seznam, který si o dezinformačních médiích vedou Čeští elfové.

A tak slušně požádala, aby z něj byla vyňata, protože projevit svůj názor není dezinformace. Ale to podle Českých elfů nejde. „Aby se zmínka o jakémkoli textu v budoucnosti v našem monitoringu nevyskytovala, lze dosáhnout pouze tak, že na daném médiu prostě nevyjde,“ řekli jí. A začala diskuze, zda je takový postup legální a elfům začaly být vytýkány díry v argumentech.

Jak je známo, Čeští elfové se zabývají sledováním webů, které prohlašují za dezinformační. A řadí mezi ně i Parlamentní listy. Ve svém monitoringu zmínili kromě dalších i článek o ekonomce a člence Rady ČT Haně Lipovské a advokátce Monice Čírtkové. Jednalo se o téma výročí justiční vraždy Milady Horákové, přičemž Lipovská kritizovala, že se z odkazu Milady Horákové stává prázdná fráze a sestavila dvanáctero pro život svobodného člověka v suverénní demokratické zemi.

Čírtková pak kritizovala reakce na Hanu Lipovskou v komentářích: „Jak je možné, že komentáře v diskusi přetékají urážkami, osobními útoky, nenávistí, a dokonce i vulgarismy, které nemohu ani přepsat? To má být nějaká deklarace antikomunismu? Úcty k Miladě Horákové? Nebo co motivuje zastánce ušlechtilých ideálů k tomuto způsobu komunikace? Je doslova hrozivé číst diskusi, kde se sešli bojovníci za ty správné myšlenky. Bojovníci, jimž je Hana Lipovská z nějakého důvodu osobním nepřítelem, až takovým, že ji zahrnují sprostými nadávkami, tykají jí, rozebírají její soukromý život.“

Advokátka si všimla, že článek o ní je na seznamu Českých elfů a ptala se proč. „Chtěla bych se zeptat, z jakého důvodu je jako příklad dezinformace uvedena citace mého FB příspěvku, v němž jsem se zastala Hany Lipovské, na kterou bylo velmi nevybíravě útočeno. Upozorňuji, že to byl můj soukromý FB příspěvek, který převzaly Parlamentní listy, ovšem o své vůli. Dále upozorňuji, že to není žádná dezinformace, není to ani informace, jen můj názor jakožto soukromé osoby,“ pravila s poděkováním za odpověď.

Kromě Čírtkové se v diskuzích objevili i další kritici postupů Českých elfů, kteří už si ovšem takové servítky nebrali. Často s reakcemi, že v případě elfů jde o neuvěřitelné manipulátory a kádrováky.

Otázkou nyní je, zdali se na svém seznamu objeví sami Čeští elfové, když o nich a jejich kádrováctví nyní PL informovaly. Z logiky věci by tam měli být okamžitě.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Elfové kádrovali: zařadili renomovanou advokátku na seznam dezinformátorů
Hodnocení čtenářů7 Hlasů
81
81
Aktuality

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.