SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
ILUSTRATIVNÍ FOTO: Alamy Stock

Eritrejec, který zabil dítě, se vyhne vězení

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

Eritrejec, který loni strčil ženu s dítětem na hlavním nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem před přijíždějící vlak, se ve středu za čin omluvil. Učinil tak na úvod procesu, který rozhoduje o jeho nuceném umístění na psychiatrii. Prohlášení s vyjádřením lítosti přečetl jeho právník. Ženě se podařilo před přijíždějícím rychlovlakem ICE uniknout, osmiletý hoch zemřel.

„Je mi to nesmírně líto,“ citoval svého klienta Eritrejcův právní zástupce. Chlapcův otec omluvu odmítl. „Můj klient tuto omluvu nepřijme, neboť neexistuje žádná omluva pro to, co se stalo,“ řekl mužův právník.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME

Eritrejec není podle předběžného psychiatrického posudku kvůli duševní nemoci trestně odpovědný, proto nebyl obžalován. Prokuratura se ale snaží dosáhnout jeho dlouhodobého umístění v psychiatrickém zařízení, protože jej pokládá za nebezpečného.

Muž, který žil od roku 2006 ve Švýcarsku, kde o pět let později získal trvalý pobyt, se vedle matky se synem pokusil shodit do kolejiště ještě 78letou ženu. Po činu utekl, ale svědci ho pronásledovali, takže ho následně policie mohla zadržet.

Až do roku 2019 byl považován za příklad úspěšné integrace, poté ale u něj nastal náhlý obrat chování, který byl přičítán duševní chorobě. Kvůli psychickým problémům byl už před útokem v péči lékařů.

Eritrejec, který zabil dítě, se vyhne vězení
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Do zabezpečení železnice bude stát investovat desítky miliard