ILUSTRATIVNÍ FOTO: Alamy Stock

Eritrejec, který zabil dítě, se vyhne vězení

svět
Analytická rubrika Svět PressPort Magazínu. Zabývá se zahraničními tématy.

Eritrejec, který loni strčil ženu s dítětem na hlavním nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem před přijíždějící vlak, se ve středu za čin omluvil. Učinil tak na úvod procesu, který rozhoduje o jeho nuceném umístění na psychiatrii. Prohlášení s vyjádřením lítosti přečetl jeho právník. Ženě se podařilo před přijíždějícím rychlovlakem ICE uniknout, osmiletý hoch zemřel.

„Je mi to nesmírně líto,“ citoval svého klienta Eritrejcův právní zástupce. Chlapcův otec omluvu odmítl. „Můj klient tuto omluvu nepřijme, neboť neexistuje žádná omluva pro to, co se stalo,“ řekl mužův právník.

Eritrejec není podle předběžného psychiatrického posudku kvůli duševní nemoci trestně odpovědný, proto nebyl obžalován. Prokuratura se ale snaží dosáhnout jeho dlouhodobého umístění v psychiatrickém zařízení, protože jej pokládá za nebezpečného.

Muž, který žil od roku 2006 ve Švýcarsku, kde o pět let později získal trvalý pobyt, se vedle matky se synem pokusil shodit do kolejiště ještě 78letou ženu. Po činu utekl, ale svědci ho pronásledovali, takže ho následně policie mohla zadržet.

Až do roku 2019 byl považován za příklad úspěšné integrace, poté ale u něj nastal náhlý obrat chování, který byl přičítán duševní chorobě. Kvůli psychickým problémům byl už před útokem v péči lékařů.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Eritrejec, který zabil dítě, se vyhne vězení
Hodnocení čtenářů1 Hlas
89
89
Redaktorka | překladatelka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.