Nyní čtete
Exkluzivně: Víte o stíhání na objednávku? Ozvěte se! Lidé Bradáčové napsali, ale museli se smát

Exkluzivně: Víte o stíhání na objednávku? Ozvěte se! Lidé Bradáčové napsali, ale museli se smát

Redakce ppmagazínu.com disponuje dvěma písemnostmi, které se týkají výzvy doktorky Bradáčové, pražské vrchní návladní. 2. února loňského roku se ohradila proti výroku premiéra Andreje Babiše (ANO) ohledně možnosti objednání si trestního stíhání v Česku.

Bradáčová, ač je v médiích považovaná za Babišovu spojenkyni, v rozhovoru pro Právo uvedla, že ostré výroky premiéra i prezidenta Miloše Zemana o možnosti objednat si v Česku stíhání jsou neodpovědné. Označila je za nebezpečné gesto, ohrožující důvěryhodnost justice.

„Takové poznatky, které by ty výroky podpořily, nemám. A pokud je kdokoli má – a teď mluvím o ověřitelných informacích –, a nikoli o nějakých subjektivních pocitech, tak by je měl oznámit státnímu zastupitelství nebo policii. Tato země má mechanismy pro to, aby mohla takové informace řádně ověřit,“ zdůraznila Bradáčová.

„Na výzvu paní doktorky jsem hned reagovala a písemně ji vyzvala k osobnímu setkání,“ uvedla spolupracovnice ppmagazínu.com a někdejší vyšetřovatelka Petra Lhotáková.

Za Mobbing Free Institut, jejž Lhotáková vede, Bradáčové konkrétně sdělila: „Na základě vašeho vyjádření, kdy jste vyzvala ty, kteří mají informace ohledně možnosti objednat si trestní stíhání, žádám o osobní jednání, kde svá tvrzení na konkrétních případech prokážu.“

Lenka Bradáčová v právní džungli. | KOLÁŽ: ppmagazín.com

Odpověď Vrchního státního zastupitelství v Praze lze označit za úsměvnou: Lhotákové na dvou stranách formátu A4 zaslalo toliko seznam, co má trestní oznámení obsahovat, pracovní doby různých úřadů, kontaktní adresy. A to s tím, že vedoucí pracovník (míněna je tím i Bradáčová) nemá čas na přijímaní trestních oznámení.

Také čtěte

Oznámení mířilo na GIBS. Dostali ho na podnose

„Nakonec jsme tedy trestní oznámení podali,“ dodává Lhotáková. „Šlo o oznámení pro podezření z organizované skupiny mezi předsedou Nezávislého odborového svazu Policie České republiky (NOS PČR) panem Štěpánkem a Generální inspekcí bezpečnostních sborů (GIBS). A to kvůli tomu, že Štěpánek bez souhlasu státního zastupitelství GIBS poskytuje telekomunikační informace o zaměstnancích Národní centrály proti organizovanému zločinu. Ale co se nestalo?! Oni to trestní oznámení předali GIBS – tedy organizaci, proti které bylo podáno!? Předali jim ho přímo na zlatém podnose! To je jako, kdybyste podali trestní oznámení na zloděje, že vám vykradl byt, a žalobce mu ho předal, ať se laskavě vyšetří sám, jestli náhodou nevyvedl něco nezákonného.“

I na základě tohoto dokumentu bylo oznámení podáno. Včetně důkazního materiálu bylo však bezprostředně odpovědnými orgány podstoupeno inkriminované Generální inspekci bezpečnostních sborů, které se týkalo. | FOTO: archiv

Svá slova o předání oznámení na GIBS Lhotáková doložila příslušným dokumentem, který jí byl zaslán a jejž má ppmagazín.com k dispozici.

Zítra se můžete těšit na audiozáznamy lidí, kteří se podle návodu pražského vrchního státního zastupitelství snažili podat trestní oznámení ohledně údajného trestního stíhání na objednávku.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
2 komentáře
  • Jsem autorizovaný vodohospodářský a krajinný inženýr ČKAIT se senzibilními schopnostmi. Po povodních na Moravě roku 1997 a Čechy 2002 byla jasná příčina: NEDOSTATEK ORGANICKÉ LÁTKY V PŮDĚ. Na okraji Prahy jsem před deseti roky realizoval Nezávislé výzkumné centrum boje proti povodním a suchu, které to jednoznačně prokázalo. Ruští trollové chtějí výzkumné centrum ukrást nezákonnou exekucí Obvodního soudu pro Prahu 10.

  • Inu, co naděláte, takhle to v tom našem státě chodí, Pořádně si prostudujte kauzu ” Babiš” a zjistíte, že skutek s příjmem dotace se stal dva roky před tím, než se dostal do trestního zákoníku, jako trestný čin, o čemž referoval kdejaký HSP a co se děja? Stíhá se vesele dva roky dozadu a nestačí premiér, ale je třeba odstranit celou jeho rodinu. Lhotáková – nepohodlná, musí pryč! Co udělala, nikdo neřekl. A v tohle marastu tu žijeme.

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru