SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Richard Dearlove | FOTO: Christopher Cox (Mail Online)

Exšéf MI6: Koronavirus byl uměle vytvořený

Z laboratoří prý unikl náhodou

Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

Bývalý šéf britské tajné služby MI6 Richard Dearlove prohlásil, že koronavirus považuje za „virus uměle vytvořený člověkem“, který „náhodou“ unikl z čínských laboratoří. Svůj názor odvozuje od „důležitých vědeckých zpráv“, do kterých měl možnost nahlédnout a které podle něj jasně dokazují, že koronavirus vyvinuli čínští vědci. Informoval o tom exkluzivně list The Telegraph.

Dearlove, který stál v čele MI6 v letech 1999 až 2004 a byl známý jako „C“, se rovněž nechal slyšet, že by Čína měla platit repatriace zbytku světa za škody způsobené koronavirem. 

Dearlove svoje závěry odvodil od několika studií, analyzoval zprávu od profesora Anguse Dalgleishe z Nemocnice svatého Jiří, dále nahlédl do výzkumu odborníků z Londýnské univerzity a práce norského virologa Birgera Sorensena.

Virus mohl uniknout kvůli nedostatečné biologické bezpečnosti.

Richard Dearlove

Wuchanský institut virologie se nachází nedaleko tržnice, odkud se virus měl rozšířit. „Vědci v ústavu klidně mohli provádět nějaké tajné experimenty s koronavirem na netopýrech. Virus mohl uniknout kvůli nedostatečné biologické bezpečnosti. To teď nevíme,“ doplnil Dearlove. Uvedl také, že studie, ze kterých čerpá, byly několikrát přepracovány, aby přinesly co nejpřesnější a nejpodloženější informace.

Šéf čínského Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí Kao Fu prohlásil, že čínští odborníci neúnavně pracují na tom, aby odhalili přesný původ koronaviru. „Může se ukázat, že wuchanská tržnice byla obětí a ne původcem pandemie,“ připustil Kao.

Exšéf MI6: Koronavirus byl uměle vytvořený
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Biden v Georgii otáčí výsledek. O vlásek vede