ILUSTRACE: Eiko Ojala

Externí viník

Hitlerovi také pomohla hyperinflace a zoufalství německých obyvatel...

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PressPort Magazínem.

Pozoruju, že tu s námi žijí skupiny obyvatel, které si rády vždycky najdou externího viníka, který může za to, že se jim v životě něco nedaří.

Pamatuju si, že to byli cikáni, následně to volně přešlo k muslimům, pak k migrantům bez ohledu na náboženství, nakonec to teďka odnášejí Ukrajinci. Přijde mi však, že s energetickou krizí a inflací je toto všechno ještě akcentováno. Ostatně Hitlerovi tehdy taky dost pomohla hyperinflace a zoufalství německých obyvatel.

„Oni něco dostali, a my to teď máme všechno dražší.“

„Oni vyvolali válku, a zároveň utíkají.“

„Proč nezůstali na západě své země, náckové.“

Neuvěřitelná mentální gymnastika, kterou nechápu. A objevují se i případy, kdy si někdo vymýšlí, že byl Ukrajincem napaden.

Ráda bych řekla, že většinou jde o zaplacené falešné facebookové profily, ale mám obavu, že tomu tak není. Sama už jsem tyhle řeči vyslechla i osobně od několika svých pacientů, a to pořád pracuju v Praze, kde bych možná i tak trochu čekala, že to bude v tomto ohledu nejméně četné.

Nevím, co s tím, ale mám do budoucna obavu. Přejde to, jako utichli imigranti z Afriky, nebo to bude pořád horší? Občas se zamýšlím, do jaké totality jednoho dne dojdeme (protože nějaká to bude)…

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Externí viník
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0
Publicistka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.