SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Jaroslav Faltýnek | KOLÁŽ: PressPort Magazín

Faltýnek: Ve Sněmovně sedí sto epidemiologů. ANO je po volbách v izolaci

ANO v opozici Faltýnka mrzí. Na Vysočině hnutí vyšachoval předseda Senátu Miloš Vystrčil

Sponzorováno
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
81
81

„Ve Sněmovně, když chceme projednávat zákony, tak se tam najednou objeví dvě stě epidemiologů, vlastně nyní sto, jednáme v polovičním formátu. Nic jiného neřešíme než covid.“ – říká úvodem dnešní host, šéf poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

„Za poslední roky jsme ale projednali spoustu důležitých zákonů.“ – dodává. „Teď v této krizové době, kdy bojujeme s covidem – a bohužel se tomuto tématu nevyhneme –, tak v úterý, kdy začíná schůze Sněmovny, budeme opět začínat covidovými zákony ve stavu legislativní nouze. Je potřeba schválit pomoc podnikatelům, živnostníkům, lidem, které jsme de facto připravili o jejich práci, abychom jim dali alespoň částečnou kompenzaci.“

ANO vyhrálo v deseti krajích, ale přesto většinou končí v opozici. „Abych byl upřímný, tak poprvé po třiceti letech v politice – od roku devadesát, kdy jsem byl v Prostějově komunálním politikem – jsem z toho smutný. Nejvíce mě mrzí situace na Vysočině.“ – konstatuje Jaroslav Faltýnek.

A vysvětluje: „Tam jsme měli lídra Martina Kuklu, náměstka hejtmana pro ekonomiku, slušného člověka, který vyhrál volby. Domluvil se s druhým na pásce, což byla ODS, že se potkají, že si řeknou, jestli je možno pokračovat v koalici, nebo sestavit nějakou jinou. Potkali se, a na to jednání přišel pan Vystrčil, předseda Senátu, a řekl: ‚S vámi ne, pane Kukla, vy jste ANO, vy jste babišovec, vy vůbec nebudete v koalici, nashledanou.‘ Ve většině krajů byla myšlenka, kde to jde bez ANO, udělejte to bez ANO. Nechtějí hnutí ANO v politice, pana Babiše v politice.“

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Faltýnek: Ve Sněmovně sedí sto epidemiologů. ANO je po volbách v izolaci
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
81
81

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Houellebecqův Serotonin poprvé v českém divadle