KOLÁŽ: PPM

Fascinující: dva ruští superšpióni vyhazují sklady munice v Česku a likvidují zběha z GRU v Londýně

Proč by bylo dobré zveřejnit důkazy, kterými operuje česká kontrarozvědka.

Spojení výbuchů ve Vrběticích v roce 2014, ve skladu patřící ostravské firmě Imex, s nepřátelskou aktivitou ruské GRU je naprosto šokující zpráva. Podle nejnovějšího vývoje a tvrzení české rozvědky (prostřednictvím premiéra, pozn. red.) jsou za výbuchy odpovědní dva ruští agenti, kteří jsou zároveň dle všeho odpovědní i za otravu agenta Skripala v Británii.

Politika
Analytická rubrika Politika. Zabývá se vnitropolitickými tématy na celostátní úrovni, ale i regionálně.

Přiznám se, že tenhle scénář je pro mě naprosto nepochopitelný. Ale skvěle by se hodil do nové Bondovky. Dva ruští superšpióni, kteří cestují Evropou, vyhazují muniční sklady v Česku a likvidují zběha z GRU v Londýně. Fascinující. Úplně tu scénu vidím, záběr, ve kterém nejspíše Lavrov, nebo kdo, superšpionům říká: Charašo, molodci, to jsme ale zasadili těm zlým Čechům krutou ránu.

Problém je, že tahle hyperrealita mi naprosto nedává smysl. Proč by ruská GRU operovala a napadala zemi, která jako jedna z mála odmítá ortodoxní a konfrontační americký kurz, který se vrátil prakticky okamžitě s nástupem prezidenta Bidena? A proč by riskovala okamžité vypovězení diplomatů, konflikt s Českem a prakticky zrušila svou účast v tendru na dostavbu Dukovan?

Shodou okolností nyní bohužel v době, kdy na ukrajinských hranicích začíná nebezpečný konflikt, přesně v intencích Bidenovy zahraniční politiky ve vztahu k Rusku. Kdy opět začalo vzájemné testování a poměřování sil.

Já jen připomenu: Tehdejší ministr obrany Martin Stropnický o žádných ruských agentech nemluvil. V roce 2014 uvedl: Nestalo se nic tak vážného. Je to nepříjemnost, která irituje – samozřejmě právem – obyvatele, je to nepříjemnost v tom, že to teď pozastaví sanaci a postupný odvoz munice, ale nemám potřebu na někoho ukazovat prstem.

Každopádně prohlášení premiéra Andreje Babiše, ministra vnitra Jana Hamáčka, to vše za souhlasu Miloše Zemana, staví věc do velmi vážného světla. Babiš hovoří o jasných důkazech české kontrarozvědky. Je to natolik vážná věc, že by tyto důkazy měly být zveřejněny.

Proč?

Šok. Je to nepříjemná pravda, kterou teď vyslovím. Šok je prvotním aktem akcí typu false flag. Jejich cílem je pokaždé přesvědčit veřejnost o věrolomnosti nepřítele. Omlouvám se, ale už jsem příliš starý na to, abych si z těch x akcí pod falešnou vlajkou, které jsem za svého života zažil – typově jasné důkazy o chemických a biologických zbraních v Iráku – nevzal ponaučení. Poprosím tedy, zda-li by bylo možné zveřejnit důkazy, kterými operuje česká kontrarozvědka.

Nezpochybňuji její práci. V žádném případě. Jen…, s ohledem na děsivé dopady pro atmosféru v zemi, blížící se volby, s ohledem na atmosféru poznamenanou krizovou situací s covidem má tento typ zprávy prakticky potenciál rozvrátit, případně razantně změnit, nastavení české politiky i společnosti.

Tak…, abychom se nedočkali trapasu, jakým bylo po válce v Iráku nakonec přiznání, že žádné biologické zbraně se tam tehdy nenašly a válka vlastně byla postavena na lži. Z tohoto důvodu bude snad i dobré práci české kontrarozvědky zveřejnit. A nechat ji prověřit do detailu například médiím, to přinejmenším.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Fascinující: dva ruští superšpióni vyhazují sklady munice v Česku a likvidují zběha z GRU v Londýně
Hodnocení čtenářů3 Hlasy
88
88
Komentátor

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.