SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
ILUSTRACE: archiv PressPort Magazínu

Ferjenčík: Demonstrovat proti dobrovolnému očkování považuji za nešťastné

Sponzorováno
Debaty & Podcasty
Rubrika Debaty & Podcasty PressPort Magazínu sestává zejména z videí a diskuzních pořadů našich partnerů.

Na které straně barikády stojí poslanec Mikuláš Ferjenčík (Piráti), co se týká nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí proti vládním opatřením? Je to systematické ukrajování svobod občanů, anebo naopak bezohlednost?

„Já si myslím, že lidé jsou naštvaní poměrně oprávněně, protože vláda v té krizi naprosto selhává. Je spousta lidí, kteří propadnou skrz záchranné síto podpor a nedostávají vůbec nic nebo zcela marginální podporu ve srovnání s tím, jak fungovali, když směli podnikat,“ míní Mikuláš Ferjenčík.

„Na druhou stranu přiznám se,“ dodává, „že zvolené prostředky demonstrantů mně nepřijdou úplně šťastné. Přijde mi nešťastné protestovat proti očkování, které je dobrovolné. Považuju za nešťastné, že tam řada lidí nedodržovala bezpečnostní opatření – rozestupy, roušky.“

„Jako základní problém vnímáme, že pan premiér, když se daří, tak má on všechnu odpovědnost, ale když se nedaří, tak za to mohou ti druzí. To je opravdu přístup, se kterým máme problém,“ zdůrazňuje Mikuláš Ferjenčík s tím, že velkou chybu udělal Andrej Babiš (ANO) na přelomu srpna a září. „To, když se tvářil – asi s výhledem na krajské volby –, že je všechno sluníčkové, a říkal, že žádná další vlna koronaviru nebude.“

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Ferjenčík: Demonstrovat proti dobrovolnému očkování považuji za nešťastné
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
0
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Ekonom Kovanda: Dluh bobtná. Svět spěje k dluhové megakrizi