SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
ILUSTRATIVNÍ FOTO: Maria Svarbová

Filip: Rozhodnutí kandidovat na předsedu KSČM jsem zatím odložil

Aktualizace:
Sponzorováno
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

Do pořadu Horká linka přijal pozvání současný předseda Komunistické strany Čech a Moravy Vojtěch Filip, v letech 2002–2010 a znovu od roku 2013 místopředseda Sněmovny.

První divák se ptá, bude-li chtít vedení KSČM zarazit inkluzi a politické neziskovky ve školách. „Nikdy jsme nepodporovali současný typ inkluze, nevidíme v tom žádný význam, naopak je to zatěžující jak pro žáky, kteří potřebují zvláštní zacházení – asistenty, tak pro ostatní žáky. Nebráníme se integraci, na druhou stranu speciální péče byla v Česku na vysoké úrovni. Pokud jde o politické neziskovky ve školách, už jsme navrhovali – a doufám, že dosáhneme – pro rozpočet 2021 snížení, zejména u neziskovek, které působí na ministerstvu zahraničních věcí či vnitra,“ odpovídá Vojtěch Filip.

Jeden z dalších z dotazů, respektive konstatování, zní, že KSČM si žádná témata nenechá krást, byť Filip tvrdí opak, protože žádná nemá. Podle diváka se strana bojí do vedení pustit Josefa Skálu. „Já se nebojím pustit do vedení kohokoli, kdo osloví delegáty našeho sjezdu. A ten, kdo bude zvolen, bude jistě svoji funkci vykonávat zodpovědně. Zásadně nesouhlasím s tím, že žádná témata nemáme. Ostatní strany nám je kradou, přinášíme je jako první. Zásadní téma máme navrácení vody a kanalizací do veřejného sektoru. Voda jako nezákladnější surovina má být v rukou státu,“ říká Filip s tím, že sám má dostatek nominací na post předsedy.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME

„Ale byl odložen sjezd, odložil jsem tak své rozhodnutí, zdali kandidovat. I když jsem připraven, zvažuji také svůj zdravotní stav a nerad bych též bránil mladším kandidátům. Kandidaturu přijalo 11 lidí a věřím, že si delegáti vyberou.“

Filip: Rozhodnutí kandidovat na předsedu KSČM jsem zatím odložil
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
K anonymním seznamům Českých elfů a tomu, proč se jim vyhnout