SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Jaroslav Foldyna | KOLÁŽ: PressPort Magazín (s využitím ilustrace Eleanor Shakespeare pro server Politico)

Foldyna: Velmi vážně uvažuji o vstupu do SPD

Dnes vás mohou stíhat za to, jak přemýšlíte, kvůli směrnici o předsudečné nenávisti

Sponzorováno
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
0

Jaroslav Foldyna velmi vážně uvažuje o vstupu do SPD. Řekl to v pořadu Horká linka, kde odpovídal na dotazy diváků. „Chci, aby hnutí uspělo ve volbách. Dnes vás totiž mohou stíhat za to, jak přemýšlíte, a to kvůli směrnici o předsudečné nenávisti.“ Foldyna nedávno opustil řady ČSSD a vstoupil právě do poslaneckého klubu SPD. Členem strany se však doposud nestal.

Foldyna mimo jiné v pořadu uvedl: „Měl jsem ráno v devět hodin kafe s panem Raptorem, který natáčí politické akce a je to takový aktivista. Bylo to v reakci na diskusi na jeho facebookovém profilu, kde popisovali své zkušenosti i bývalí členové SPD. Reagoval jsem slovy, že špinavé prádlo se nepere takto na veřejnosti. Schůzky s panem Raptorem, což je Srb, jsem se poté zúčastnil ještě s jedním členem pražské organizace SPD, byť jsem jenom členem poslaneckého klubu, nikoli členem SPD. Opravdu mne zajímalo, proč se vede takováto diskuze. Oni mi řekli svůj pohled na věc – na věci, které se jim nelíbí v rámci SPD. A já jsem jim odpověděl tak, že nejsem členem strany, i když o tom vážně uvažuji. Velmi vážně.“

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME

Už jenom očekávám, kdy bude z nařízení EU povinnost, že muž bude muset kojit.

Foldyna nato dodal: „Je mi blízká myšlenka tohoto politického subjektu. Takže jsem je poslouchal. Ale podívejte se, pověděl jsem: ‚SPD dynamicky vyrostla. A dynamicky vyrostla proto, že Tomio Okamura byl podveden v Úsvitu. A sám svojí vlastní pílí dokázal to, že postavil během krátké doby na nohy politickou stranu – hnutí SPD. A s tímto hnutím je dneska v parlamentu. A ti, kteří ho předtím v Úsvitu kritizovali, v parlamentu nejsou. Z toho vyplývá, že osobní zásluha toho člověka, ač si každý může vyprávět své pohledy na něj, tak ta tady je. A protože to hnutí roste a přichází řada lidí, tak vzniká určitá řevnivost. Probíhá nějaký kvas. Ti lidé jsou však výrazně nadšení, i když nemají pochopitelně zkušenosti‘.“

Foldyna sdělil, že chce udělat všechno pro to, aby toto hnutí uspělo ve volbách. „Je to strana, která má pořád zdravý rozum. Už jenom očekávám, kdy bude z nařízení EU povinnost, že muž bude muset kojit. Tady nyní nerozhoduje, jestli je to pravá, či levá politická strana. Teď jde o principiální existenční otázky, na kterých stojí svět. Na kterých stojí Evropa a které jsou zpochybňovány. Národní sebeurčení a národní zájmy jsou zpochybňovány. Národní identita se odebírá podprahově. Bereme lidem symboly, abychom jim vzali národní identitu. A když o tom začnete diskutovat, můžete se dopustit takzvané předsudečné nenávisti. Je to směrnice ministerstva vnitra, aby policie stíhala někoho, jak přemýšlí,“ zdůrazňuje Jaroslav Foldyna.

Foldyna: Velmi vážně uvažuji o vstupu do SPD
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Wisconsin: střelba do zad černocha vzbudila bouři nevole