Po volbách o vládě jednat chceme, říká Radim Fiala

Teď má zemi řídit kabinet odborníků, ne Babiš ani SPD, dodává.

ILUSTRACE: PPM

Jaké je podle místopředsedy SPD Radima Fialy aktuálně mezi politiky největší jablko sváru? Jak vnímá momentální ministerskou rošádu? Ve chvíli, kdy kabinet ztrácí podporu komunistů, přichází chvíle SPD, která se snažila vyvolat nedůvěru vládě? A bude mít po volbách SPD zájem řídit tuto zemi?

Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů a spolupracovníků.

„Předvolební období pro mnoho politiků a stran samo o sobě zasévá svár, kdy mají politici pocit, že musí lidem vysvětlit, jaký je jejich pravý postoj, tudíž není čas na kompromisy. Děje se to v současné době i ve Sněmovně,“ vysvětluje Radim Fiala. A dodává: „Co se týče této vlády, musím říct, že hnutí SPD ji nikdy nepodpořilo, to znamená, že jí nedalo důvěru. Kritizujeme ministerstva. Ať už ministra Hamáčka na vnitru nebo bývalého ministra Petříčka. Kritizovali jsme ministry zdravotnictví za to, jak nestrukturovaně řídili epidemii.“

„Snažili jsme se v opozici získat podpisy pro nedůvěru této vládě – pro vyvolání nedůvěry – už v době, kdy vláda prodlužovala nouzový stav,“ podotýká Fiala. „Dnes už vidíme, že část z toho byla i neústavní věc. Že vláda obešla ústavu. Opozice ale neměla politickou vůli k vyvolání nedůvěry. Potom jsme se o to už nepokoušeli. Nemáme zájem řídit tuto zemi půl roku před volbami. Měla by to být vláda odborníků.“

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Po volbách o vládě jednat chceme, říká Radim Fiala
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.