Nyní čtete
Fotbalová asociace požaduje omluvu. Policisté vypovězení smlouvy o zajištění bezpečnosti zápasů
 
 

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) požaduje omluvu od ppmagazínu.com v návaznosti na článek Pořádáte soukromou akci? Najměte si státní policii. Zdarma! S tím nesouhlasí Odborová aliance IZS (integrovaného záchranného systému), jejíž představitelka je autorkou článku.

⇣ Psali jsme:

Pořádáte soukromou akci? Najměte si státní policiiZdarma!

⇣ Psali jsme:

Zveřejňujeme jak požadavek FAČR, tak stanovisko zmíněné aliance, zastupující policisty, což pokládáme za novinářsky zcela transparentní, jelikož obě strany mají stejný prostor k vyjádření. Smlouvu si můžete přečíst po rozkliknutí odkazu.

Požadavek FAČR (text požadované omluvy)

FAČR se ostře a zcela jednoznačně ohrazuje vůči článku, který se objevil dne 27. 3. 2019 na webu ppmagazin.com pod názvem: Pořádáte soukromou akci? Najměte si státní policii. Zdarma!

Autorka článků, paní Petra Lhotáková z odborové organizace ISZ, zřejmě absolutně nepochopila princip a strukturu fungování samotných fotbalových soutěží v České republice. V tomto duchu hned ve své úvodní otázce míchá např. mezistátní zápasy s domácími profesionálními soutěžemi, zcela neprofesionálně a účelově tak zkresluje informace ve vyznění, které hrubě a naprosto neopodstatněně poškozuje dobré jméno FAČR.

Fakticky chceme upozornit např. na to, že FAČR, ani žádná její dceřiná společnost nevlastní žádné hráče, se kterými by mohla jakkoliv obchodovat (viz citace: „Právník FAČR Říha neuměl odpovědět, proč mají poddimenzovanou ‚security‘, ačkoliv prodávají hráče za milióny.“). Zároveň upozorňujeme na to, že nemáme ve své gesci ani paní Lhotákovou dotazovaný zápas Sparta-Plzeň, ani zmíněných dvacet utkání v rámci Prahy v roce 2018, ani žádný jiný zápas, který se týká všech profesionálních soutěží v České republice. Profesionální soutěže (tj. 32 předních klubů v ČR) si řídí zcela nezávislá Ligová fotbalová asociace (která je součástí zmíněné smlouvy), FAČR s jejich pořádáním ani zabezpečením bezpečnost tedy nemá vůbec nic společného.

V duchu výše zmíněných důvodů vás žádáme o okamžitou omluvu na vašich webových stánkách ppmagazin.com, o které nás prosím neprodleně informujte. V opačném případě jsme připraveni podniknout okamžitě právní kroky vedoucí k očištění jména FAČR.

Probral jsem celou věc ještě teď s vedením FAČR a musím konstatovat, že jsme si zřejmě neporozuměli. Náš e-mail se žádostí ve vás mylně vyvolal dojem, že je zde nějaký prostor k diskuzi. Argument, že jsou policisté rozčarování, považujeme za naprosto absurdní, jsou rozčarování proto, že paní Lhotáková evidentně absolutně netuší, o čem hovoří, podává mylné informace, které mohou vést k něčímu rozčarování. Licitace o tom, zda půjde o omluvu, nebo zveřejnění stanoviska nyní není, bohužel, na pořadu dne. Musím proto trvat na svém původním stanovisku a žádat o omluvu. V opačném případně, jak jsme už avizovali, se naopak my začneme zabývat otázkou zveřejňování mylných informací, nelegálním nahráváním telefonických rozhovorů a jejich stejně nelegálním šířením a zveřejňováním na webu. Zveřejnění omluvy očekávám ve stejném termínu, v jakém bylo navrženo otištění stanoviska.

Michal Jurman, ředitel oddělení komunikace FAČR

STANOVISKO OA IZS

Tímto reagujeme na vaše maily zaslané redakci ppmagazínu.com. A to také v návaznosti na článek uveřejněný na webových stránkách FAČR ze dne 21. 03. 2017 s textem: Fotbalová asociace České republiky dlouhodobě spolupracuje s policií České republiky ve věci zajištění pořádku na fotbalových stadionech. Vzájemná kooperace se v poslední době výrazně zkvalitnila. Jsem rád, že bude pokračovat, řekl Miroslav Pelta, předseda FAČR.

To přímo odporuje textu vašeho prvotního mailu.

Také čtěte

Na vaši argumentaci ohledně zveřejnění údajně nelegálního nahrávání a zveřejnění nahrávky telefonického rozhovoru, vás odkazujeme na rozsudek Nejvyššího správního soudu spis.zn. 8 Afs 40/2012 z 31.10.2013.

Smlouva je o třech účastnících, FAČR je jednou ze stran. Stanovy FAČR jasně stanoví, že právě FAČR zajišťuje všestranně zabezpečení vnitrostátních i mezinárodních utkání, viz stanovy.

Závěrem je nutno dodat, že pokud se FAČR dohoda netýká, není nic jednoduššího, než ji vypovědět a zároveň se omluvit policii za její zneužívání ve prospěch soukromého subjektu, k čemuž vás tímto nyní za Odborovou alianci IZS vyzýváme, a to k dnešnímu dni, s výpovědní lhůtou 30 dnů, viz podmínky oné dohody v příloze.

Za Výkonnou radu aliance

kpt. Mgr. Bc. Marian Janoušek
prap. Pavel Štěpán
Bc. Petra Lhotáková

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměrné
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
1
Prohlédněte si komentáře (1)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru