Poslankyně na obědě. | KOLÁŽ: PressPort Magazín

Fotka, co dožrala Česko. Upozornil jsem na pokrytectví poslanců, říká Štěpánek

Funguje tam obsluha a u stolu nemusí strávníci sedět s rozestupy. Řeč je o restauraci v samém srdci poslanecké sněmovny

Sponzorováno
Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty PressPort Magazínu sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů, spolupracovníků, ale i redaktorů.

Od poloviny prosince všechny hospody a kavárny bojují o přežití. Mnoho z nich je na pokraji krachu a snaží se tuto dobu přežít aspoň výdejními okénky. Najde se ale jedna restaurace, kde máte pocit, že je vše v naprostém pořádku. Funguje tam obsluha a u stolu nemusí strávníci sedět s rozestupy. Řeč je o restauraci v samém srdci poslanecké sněmovny.

V uplynulých dnech se na sociálních sítích objevil příspěvek s fotografií, který sklidil u široké veřejnosti vlnu nevole. Poslanci si v restauraci užívají, jako kdyby žádný nouzový stav nebyl. Autorem fotky je Petr Štěpánek. Úvodem popisuje její vznik: „Já jsem léta kamarád s poslankyní Zuzanou Majerovou Zahradníkovou, původně za ODS, nyní Trikolóru. Měl jsem cestu do Prahy a napadlo mě, že někam zajdeme. Ale kam zajít, když jsou zavřené hospody? A tak jsem se za ní stavil ve Sněmovně. A ono zrovna bylo okolo oběda. Tak mě vzala do poslanecké restaurace. A odskočila si.“ – vypravuje úvodem Štěpánek.

A líčí: „A já tam tak sedím, koukám a spoustu těch lidí znám z nejrůznějších politických stran. A vidím tu pohodičku, jak si obědvají. Číšník kmitá. Objednávají si. Já jim to přeju. Nejsem sám hospodský, ale pronajímám. Řada provozoven je v mých domech. Vím, jak ti lidé trpí – ti restauratéři. A jak tam vidím tu pohodičku, říkám si, to si musím vyfotit. Tak jsem to cvaknul.“

„A pak mě napadlo dát tu fotku na Facebook a že k tomu něco napíšu. A to se strhlo něco, co nepamatuju. Roztočilo se počítadlo sdílení a lajků. Během dvou dnů to nabralo snad 50 tisíc sdílení. To jsou neuvěřitelné počty na obyčejný osobní Facebook. Chtěl jsem poukázat na určité pokrytectví.“ – konstatuje Petr Štěpánek.

„A pak mi volala Zuzana – naštvaná, že jí chodily sprosté smsky od kolegů. Že někdo, koho tam přivedla, bonznul, že jedou v jiném módu než všichni ostatní. A pak jí došlo, že jsem nic neudělal. A umístila to na svůj profil také. Dohry jsou, že poslanci tam nesmí brát žádné hosty. Správná dohra by ale byla, že ve stejném módu by se otevřely i další restaurace, aby se lidé mohli najíst.“

Petr Štěpánek (* 7. června 1958 Hradec Králové) je český hudebník, spisovatel a politik.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Fotka, co dožrala Česko. Upozornil jsem na pokrytectví poslanců, říká Štěpánek
Hodnocení čtenářů1 Hlas
89
35
Naše hodnocení
Diskusní pořady