Fotka, co dožrala Česko. Upozornil jsem na pokrytectví poslanců, říká Štěpánek

Funguje tam obsluha a u stolu nemusí strávníci sedět s rozestupy. Řeč je o restauraci v samém srdci poslanecké sněmovny.

Poslankyně na obědě. | KOLÁŽ: PPM

Od poloviny prosince všechny hospody a kavárny bojují o přežití. Mnoho z nich je na pokraji krachu a snaží se tuto dobu přežít aspoň výdejními okénky. Najde se ale jedna restaurace, kde máte pocit, že je vše v naprostém pořádku. Funguje tam obsluha a u stolu nemusí strávníci sedět s rozestupy. Řeč je o restauraci v samém srdci poslanecké sněmovny.

Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů a spolupracovníků.

V uplynulých dnech se na sociálních sítích objevil příspěvek s fotografií, který sklidil u široké veřejnosti vlnu nevole. Poslanci si v restauraci užívají, jako kdyby žádný nouzový stav nebyl. Autorem fotky je Petr Štěpánek.

Úvodem popisuje její vznik: „Já jsem léta kamarád s poslankyní Zuzanou Majerovou Zahradníkovou, původně za ODS, nyní Trikolóru. Měl jsem cestu do Prahy a napadlo mě, že někam zajdeme. Ale kam zajít, když jsou zavřené hospody? A tak jsem se za ní stavil ve Sněmovně. A ono zrovna bylo okolo oběda. Tak mě vzala do poslanecké restaurace. A odskočila si,“ vypravuje úvodem Štěpánek.

A líčí: „A já tam tak sedím, koukám a spoustu těch lidí znám z nejrůznějších politických stran. A vidím tu pohodičku, jak si obědvají. Číšník kmitá. Objednávají si. Já jim to přeju. Nejsem sám hospodský, ale pronajímám. Řada provozoven je v mých domech. Vím, jak ti lidé trpí – ti restauratéři. A jak tam vidím tu pohodičku, říkám si, to si musím vyfotit. Tak jsem to cvaknul.“

„A pak mě napadlo dát tu fotku na Facebook a že k tomu něco napíšu. A to se strhlo něco, co nepamatuju. Roztočilo se počítadlo sdílení a lajků. Během dvou dnů to nabralo snad 50 tisíc sdílení. To jsou neuvěřitelné počty na obyčejný osobní Facebook. Chtěl jsem poukázat na určité pokrytectví,“ konstatuje Petr Štěpánek.

„A pak mi volala Zuzana – naštvaná, že jí chodily sprosté smsky od kolegů. Že někdo, koho tam přivedla, bonznul, že jedou v jiném módu než všichni ostatní. A pak jí došlo, že jsem nic neudělal. A umístila to na svůj profil také. Dohry jsou, že poslanci tam nesmí brát žádné hosty. Správná dohra by ale byla, že ve stejném módu by se otevřely i další restaurace, aby se lidé mohli najíst.“

Petr Štěpánek (* 7. června 1958 Hradec Králové) je český hudebník, spisovatel a politik.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Fotka, co dožrala Česko. Upozornil jsem na pokrytectví poslanců, říká Štěpánek
Hodnocení čtenářů1 Hlas
89
89
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.