Nyní čtete
Freddie Mercury: rádio BBC zveřejnilo doposud neznámou píseň frontmana skupiny Queen

Freddie Mercury: rádio BBC zveřejnilo doposud neznámou píseň frontmana skupiny Queen

Freddie Mercury a pianista, nikdo jiný v písni, co byla včera poprvé oficiálně zveřejněna rozhlasovou stanicí BBC, nehraje ani nezpívá. Jde o verzi, již Mercury (Farrokh Bulsara; 5. září 1946, Zanzibar – 24. listopadu 1991, Velká Británie) nahrál s producentem Davem Clarkem pro muzikálové album Time.

„Je to prostě jen Freddie a piáno, skutečně to ukazuje, jak úžasný byl zpěvák, jaký měl úžasný rozsah,“ poznamenal Clark, který nahrávku našel po desítkách let. Dlouho na skladbu myslel a snažil se ji někde objevit, ale nedařilo se mu to.

„Se zvukařem jsme prohledali všechno, nemohli jsme to najít. Teprve na konci roku 2017 jsme se o to pokusili ještě jednou a našli to, což bylo nádherné.“

Písnička s názvem Time Waits For No One pochází z roku 1986.

Také čtěte

Doposud nebyly zveřejněny například demoverze písní, které měl Mercury nazpíval pro filmovou verzi muzikálu Fantom opery, anebo další společné písničky, jež vzešly z jeho spolupráce s Davidem Bowiem.

Na internetu jde nicméně dohledat některé raritní a zcela neznámé nahrávky, které se nikdy neobjevily na žádném albu ať už skupiny Queen anebo v sólových projektech frontmana kapely. Tou je třeba i demo verze sklady So you.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru