KOLÁŽ: PPM (fragment ilustrace Eiko Ojala)

Greta vypadá lépe než Milan Šteindler, Pekarová Adamová píše do Rudé vatry a Richterová ukázala malého komunistu

Žijeme v podivné době, když se soustrasti vyjadřují na Twitteru.

Tři významné ženy a tři významné politické události tohoto týdne:

Politika
Analytická rubrika Politika. Zabývá se vnitropolitickými tématy na celostátní úrovni, ale i regionálně.

Na zprávu o tom, že Winchensterská univerzita v Británii v areálu svého kampusu odhalila sochu švédské aktivistky Grety Thunbergové, lze reagovat slovy, že když jsem se na ni dívala, tak musím říct, že ta socha je povedenější než socha Věry Špinavé v Ostravě, která vypadala jako pan Milan Šteindler. Je vidět, že ve Winchesteru sochy umí, i když nedivím se tomu, že aktivistčino odhalení vyvolalo vlnu emocí, protože v přepočtu stála její socha 720 tisíc korun. Chápu, že v době lockdownů a covidové krize jde o peníze, kdy by si spousta lidí dokázala představit, že by se daly utratit jinak – mnohem lepším způsobem, než je socha Grety. A mimochodem, studenti k tomu vydali takové velmi politicky korektní prohlášení, kdy napsali, že uznávají, že Greta je inspirující a významná osobnost, ale že přeci jenom by se to mělo s takovou sochou lépe načasovat do doby, kdy tyto projekty nebudou vypadat tak marnivě.

Menší penisy

Na druhou stranu, když jsem byla v Edinburghu, tak tam je socha psa Bobbyho. Tak proč by Winchester nemohl mít Gretu Thunberg? A rasově je to také vyvážené: je to sice běloška, ale socha je očividně tmavá. A Greta si alespoň jednu sochu zaslouží. Její sláva pomalu upadá. Do veřejného povědomí se nyní zapsala zajímavým a trochu skandálním výrokem, že kvůli znečištění planety mají muži menší penisy. Zřejmě si na to ve svých 17 letech dělala nějaký research a tohle jí vyšlo. Takže se snaží dostat do povědomí kontroverzními výroky.

To šéfka T0P 09 Markéta Adamová Pekarová pro změnu prohlásila, že Sputnik V má zásadní vedlejší účinky. Slouží k destabilizaci země – Slovensko je toho zářným příkladem. Je to v první řadě politická vakcína. Rusko ví, že nemá kapacity, aby ji dodávalo v dostatečném množství, ale přesto díky ní rozvrátilo vládu. A o to jde Kremlu především.

Propaganda v šatičkách

Takže Markéta Adamová Pekarová, to je taková, jak to říct, redaktorka závodního časopisu Rudá vatra. Jenže zatímco Jasánkovi se politické říkanky krásně rýmovaly, tak jí se tohleto nerýmuje. To je ten zásadní problém. Ale vůbec nepochybuji o tom, když ji poslouchám – nejenom v záležitostech s vakcínami, ale i v jiných věcech –, že kdyby se narodila v minulosti, takže by v osudové době nosila šáteček a chodila by na pole sbírat amerického brouka. Hlásala by lepší zítřky. To dělá i nyní, ale trochu rafinovaněji: hezky se u toho usmívá v hezčích šatičkách.

A když jsme už u toho Twitteru, kde toto paní předsedkyně napsala, zde excelovala i pirátská poslankyně Olga Richterová  se svým výrokem: Při pádu vrtulníku zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner. Další připomenutí, že peníze nejsou zdaleka vše, mnohdy naopak. Soustrast pozůstalým a nám všem.

Pravda, sice za svůj tweet omluvila, ale spíše ji mrzelo to, že neodhadla reakci lidí, přičemž celá tato záležitost pirátské poslankyně ilustruje, v jak podivné době žijeme, když se soustrasti vyjadřují někde na Twitteru. Podle mne sociální sítě nejsou vhodným místem k tomu někomu vyjádřit upřímnou soustrast. Nevím, jak dalece znala paní Richterova členy rodiny Petra Kellnera, ale pokud je neznala, tak tam padá i důvod jim nějakou upřímnou soustrast vyjádřit veřejnou formou. Ale jádro věci je, že Piráti těžce skrývají svoji nelásku ke kapitalismu, nelásku k bohatým lidem, strašně těžce v sobě skrývají toho malého komunistu.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Greta vypadá lépe než Milan Šteindler, Pekarová Adamová píše do Rudé vatry a Richterová ukázala malého komunistu
Hodnocení čtenářů3 Hlasy
97
97

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.