Nyní čtete
Hamáčkova diferenciální diagnóza: Dehydratovaný naivní, unavený, neschopný. Aneb Když si čeští novináři hrají na doktory

Hamáčkova diferenciální diagnóza: Dehydratovaný naivní, unavený, neschopný. Aneb Když si čeští novináři hrají na doktory

  • Glosa o tom, jakými dovednostmi a odbornostmi oplývají někteří redaktoři tuzemských sdělovacích prostředků.

V respektovaných médiích jsme se dnes dočetli, že premiér Andrej Babiš se rozhodl vládní krizi vysedět a naivního Jana Hamáčka nebere vážně.

V jaké oblasti je redaktor článku webu Forum24 odborníkem, že již v titulku je schopen odhadnout šéfa ČSSD jako jednoduchého, bezprostředního, dětinského a prostoduchého člověka s nízkou důvtipností a nemajícího svůj vlastní kritický názor? Tak totiž bývá nejen v odborné literatuře popisována naivita, která je Hamáčkovi v titulku připisována v podobě adjektiva – naivní Hamáček. A kdybychom šli do hloubky, bývá i jedním z průvodních jevů některých psychiatrických onemocnění včetně autismu, psychóz nebo duševní poruchy zvané mánie.

Takové redaktorovy pozorovací schopnosti jsou nejen pozoruhodné, ale v tu chvíli, kdy si uvědomíme všechny souvislosti naivity, snad už i obdivuhodné.

V úvodní větě (takřečeném perexu) článku s titulkem Budoucnost Hamáčka: Šéfa ČSSD může strhnout lavina, kterou sám spustil kvůli Staňkovi, která má dle zásad žurnalistiky upoutat pozornost a vtáhnout čtenáře do děje, nám pro změnu redaktor webu Aktuálně.cz dokazuje, že je odborníkem v oblasti diagnostické medicíny či rovnou psychiatrie. Dozvíme se totiž, že je Hamáček psychicky a fyzicky unavený; redaktor, nutno uznat, vychází i z Hamáčkova konstatování.

V článku snad už jenom chybí poučení, že nedostatek energie a únavu není radno podceňovat. A také doporučení pro samotného Hamáčka: Únava až ospalost vás může přepadnout už při lehké dehydrataci. Takže pít, pít a pít, pane předsedo.

Na druhou stranu, kdo by nebyl znaven, když o něm vycházejí „odborné články z oblasti medicíny“, kde sehrává roli testovacího morčete? Anebo články s titulkem: Spolčení všehoschopných s neschopnými. Hádejte, kdo má být tím neschopným.

Také čtěte

A také ze situace na ministerstvu kultury. Vždyť ten spor s odvoláváním ministra Staňka a jmenováním jeho nástupce Šmardy, respektive jeho délka, je přece pochopitelný:

Podle antropologického i sociologického výkladu kultura zahrnuje všechno to, s čím se člověk nenarodí; a jak známo, v širším měřítku bývá (z hlediska národních celků) nahrazována slůvkem civilizace. A má-li být někdo ministrem civilizace, tedy zástupcem západní civilizace v Čechách, třeba maturant Michal Šmarda, tak takové rozhodování musí být věru složité (i prezident se jistě potí…); a zejména v době, kdy se různé kultury setkávají a střetávají tak úzce, až jsou z toho i subkultury paf.

Lze proto obdivovat nejen pana Šmardu, ale každého člověka, který se takový post rozhodne přijmout, a to alespoň do doby, dokud nebude ten úřad přejmenován, za což bychom tu ve vší slušnosti chtěli skromně zalobbovat.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
1
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru