SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Roman Prymula | KOLÁŽ: PressPort Magazín

Hejma: Plukovnická junta epidemiologů přebírá moc. Prymula? Hvězdné války

Sponzorováno
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
93
93

„Zpravodajství ČT? Ať ho prodají. Mohlo by se jmenovat Soros TV. Plukovnická junta epidemiologů přebírá moc. Prymula? Trochu Hvězdné války. Bojová čivava ODS udělala závažnou chybu. Svrhávat vládu teď může jenom šílenec,“ shrnuje aktuální události v podcastu tentokrát Ondřej Hejma.

1) Česká televize je v exekuci. Odmítla poskytnout informace, jak jí nařídil soud

„Tuhletu informaci jsem si ta nějak prohlédl. Někdo (Unie obhájců podle zákona o svobodném přístupu k informacím, pozn. red.) vznesl dotaz na vyváženost pořadu Václava Moravce. Chtěli znát hosty. Jestli náhodou někoho nezvýhodňuje. To je ale boj proti větrným mlýnům. S tím se nedá nic dělat. Tak to prostě je a je lepší se s tím smířit. Tuhle jste měl u sebe Honzu Krause a on tam řekl, co už tvrdím dávno, že jediný problém s Českou televizí je zpravodajství. Tak ať ho vyčlení, ať ho dají klidně stranou, někomu ho prodají, mohlo by se to jmenovat Soros TV. Lidi by věděli, co je to zač. Bylo by to to samé a bylo by to v pohodě,“ konstatuje Ondřej Hejma s tím, že Česká televize je režimní televize a vždycky byla. „Režim není Zeman Babiš, režim je Brusel. Jinak je to skvělá televize. Jinak jsou dobří.“

2) Prymula se omluvil, stanovil tři pilíře pro boj s epidemií

„To byl zážitek. To je prostě –plukovnická junta přebírá moc. Protože kdo dneska rozhoduje – epidemiologové a ředitelé nemocnic. Byly to trochu Hvězdné války. Trochu sci-fi. Co bych viděl jako kritiku, to jsou média. To je historie, co se tam rozpoutává. Lidi jsou vyděšení. Bojí se,“ podotýká Ondřej Hejma.

3) Co se děje, je neskutečné. ODS vyzvala vládu, aby požádala o důvěru

„Co se děje, je skutečně neskutečné. To víme, ale to není nic nového. Ale myslím, že bojová čivava tentokrát udělala docela závažnou chybu. V téhle situaci, která je nenormální, nikdo to ještě nezažil, tak v tuhle chvíli vyzvat ke svržení vlády, to může udělat jenom šílenec. Tím přicházejí o voliče masivním způsobem, protože jestli lidi něco nechtějí, tak je to zpochybnění péče,“ doplňuje Ondřej Hejma.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Hejma: Plukovnická junta epidemiologů přebírá moc. Prymula? Hvězdné války
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
93
93

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Bejrút: 300 000 lidí přišlo o domov. Prezident o nebezpečí věděl