Hejma: Valachová prezidentkou? Degradace na úroveň maňásků

Poněvadž vidí tu Čaputovou – mladá usměvavá žena, což je už dneska kvalifikace...

KOLÁŽ: PPM

Evropanka Blanka počtvrté zvítězila v hitparádě Českého rozhlasu. „Dějou se věci, připadám si jako ve filmu. Jako stařičký rocker, odepsaný, kdy se lidé spikli a udělali mu největší vánoční hit. Mám z toho strašnou radost. To si nedovedete představit,“ říká Ondřej Hejma na úvod svého pravidelného glosování aktuálních zpráv.

Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů a spolupracovníků.

Měl by to vzdát a nebýt trapný, hodnotí Trumpa prezident Zeman

„Ach jo, ach jo. Tady musíme pana prezidenta napomenout. Musíme maličko zvednout ukazovák, protože my, co si pamatujeme historii, tak víme, že to byl Miloš Zeman, který jako jeden z mála světových politiků uvítal zvolení Donalda Trumpa. On se dokonce prohlásil za takového českého Trumpa. Pak si zase pamatujeme, že se snažil dostat do Bílého domu, což úplně nevyšlo. A teď najednou to vypadá, že tam zůstala z toho nepřijetí jistá hořkost. Pan prezident ho trošku brzy odepsal, přitom to, co se děje, není vůbec nic mimořádného. V žádném případě není Trump trapný. To je absolutní nesmysl,“ soudí Ondřej Hejma.

„Kandidaturu na prezidentku nevylučuji. V ČSSD jsme si poslední volební prohru ještě nevyříkali,“ říká Kateřina Valachová.

„Když se hraje mariáš, tak je takové pravidlo, když prohrávám, tak si trumfnu. Jako Fiala. Ten pořád křičí, že bude premiér. Tak socani jdou také do háje a paní Valachová si myslí, že bude prezidentka. Poněvadž vidí tu Čaputovou – mladá usměvavá žena, což je už dneska kvalifikace. Evropanka těžká. Tak to by mohla. Ale zase bychom tu funkci neměli degradovat na úroveň maňásků.“ – zdůrazňuje Ondřej Hejma.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Hejma: Valachová prezidentkou? Degradace na úroveň maňásků
Hodnocení čtenářů6 Hlasů
79
79
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.