Nyní čtete
Hlavní události kolem koronaviru v Česku ve středu 25. března

Hlavní události kolem koronaviru v Česku ve středu 25. března

Vláda omezila pohyb lidí na veřejnosti, s výjimkami mohou ven po dvou

Pondělní vládní usnesení výrazně omezuje pohyb na veřejnosti. Lidé se venku mohou nově pohybovat maximálně ve dvou osobách, s výjimkou členů domácnosti, při výkonu povolání, pohřbů a podnikatelské činnosti. Vládní opatření také zakazuje lidem zdržovat se jinde než v místě bydliště. Pohyb na chatách a chalupách vláda nedoporučuje. Ve středu v Česku přibylo 185 nakažených, tuzemské úřady celkem evidují 1654 lidí. V souvislosti s koronavirem v Česku zemřel šestý člověk.

  • Do Česka se ve středu vrací stovky Čechů z Filipín, Hondurasu, Mexika a dalších zemí.
  • Na pardubickém letišti ve středu už podruhé přistál velkokapacitní letoun Ruslan se zdravotnickým materiálem z Číny.
  • Senát schválil pětici zákonů, které vláda připravila kvůli epidemii koronaviru. Mezi nimi je například návrh vlády o pozastavení EET nebo o termínech přijímacích zkoušek na střední školy a maturit.
  • Čas vyhrazený v obchodech s potravinami a v drogeriích pro seniory nad 65 let a lidi s handicapem starší 50 let je od středy mezi 08:00 a 10:00. Na menší obchody ve vesnicích, pekárny či lahůdkářství se omezení nevztahuje, prodejci ale mají nařízeno seniory  a starší lidi s handicapem při prodeji upřednostnit.
  • Pondělní vládní opatření omezuje pohyb na veřejnosti. Lidé se budou moci nově pohybovat venku maximálně ve dvou osobách. Výjimky se vztahují na členy domácnosti, pohřby, výkon povolání nebo podnikatelské a jiné obdobné činnosti.
  • V Česku bylo ve středu ráno 1654 prokázaných případů nákazy novým koronavirem. Během středy přibylo 157 nových případů, celkem bylo testováno 22 600 lidí. Koronavirus si ve středu vyžádal tři životy, celkem v Česku zemřelo šest pacientů s nemocí.

Článek pokračuje

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru