Nyní čtete
Hodina povídání dražší než hodina sexu
 
 

Stalo se módním představovat ženy jako složitě strukturované bytosti s celou škálou potřeb, přičemž podle míry a úspěšnosti jejich uspokojení se pozná správný muž. Úplně stejně jsou muži zobrazováni stereotypně jako jedinci toužící pouze po tom základním, řekněme po jídle a po sexu.

Zatímco mužům je neustále vytýkán toxicky maskulinní přístup, což současné realitě většinou příliš neodpovídá, ženské časopisy jsou plné hloupých článků, jejichž společným jmenovatelem je naopak toxicky feministické přesvědčení o mužském světě jako světě jedinců, kteří jsou redukováni na tělesné potřeby a fungují mnohem jednodušeji než například vysavač. Muži v tomto světě především nedisponují žádnou duší.

Zatímco každý ví, že ženy si potřebují povídat, potřebují porozumění, podporu, vyslechnutí, tato potřeba u mužů se jaksi nepředpokládá. Muži přece chtějí jenom sex. I úplně pitomoučká studentka před maturitou už ví, že nic víc, než aby roztáhla nohy, se po ní ve vztahu nechce. Vypadá to jako legrace, dokud nezvážíme důsledky tohoto přístupu pro partnerský a posléze i rodičovský život. Nakonec, kde jinde hledat příčiny současné vysoké míry vztahových karambolů, když ne v neschopnosti porozumět potřebám druhého a omezené schopnosti komunikace?

Sex je dost často ochotna poskytnout
kdejaká sekretářka prostě proto,
že jste se v práci zdrželi po pracovní době.

Je přitom paradoxní, že nabídka sexu je široká, sex je snadno dostupný a lze si ho jednoduše koupit – tím nemyslím klasicky za peníze u žen, které se jeho poskytováním živí, ale v přeneseném smyslu i jinak. Za sex se platí luxusní večeří, značkovou kabelkou, wellness víkendem, nebo jen pár drinky u baru. Sex je dost často ochotna poskytnout kdejaká sekretářka prostě proto, že jste se v práci zdrželi po pracovní době.

Také čtěte

To skutečné porozumění a s tím spojenou intimitu si zdaleka tak snadno nekoupíte. Hodina dialogu, v němž druhá strana opravdu naslouchá, zajímá se o partnera, o jeho potřeby, obavy, touhy, starosti i radosti, klade správné otázky a vyjadřuje porozumění, resp. skutečně rozumí tomu, co partner sděluje, je dnes zbožím velice vzácným. Dokonce se může stát, že máte plné kapsy peněz a nabídky kvalitního sexu na každém rohu, ale skutečné mezilidské porozumění nedostanete. Protože prostě není k mání. 

Tak se nenechme vmanipulovat do jednoduchých životních zkratek. Možná to je totiž tak, že všichni vlastně chceme to samé.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
3
2) Dobré
0
3) Průměrné
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (1)
  • Vážená paní Čírtková, tentokrát s Vámi opravdu nemohu souhlasit, protože jste jednak vytrhla ze společnosti její část a ostatní se chovají jinak, jednak konstatuji že příliš neznáte muže a opravdu se odvoláváte jen na kavárenské povaleče, kde je možno sehnat sex tak, jak to popisujete, ale většina mužů nežije v kavárnách, tedy spíše v nočních barech, kavárny jsou převážně denní zařízení a sem tam nějaká žena, případně muž hledající sex, nemají velkou naději na úspěch. A zdaleka ne všechny studentky středních škol před maturitou jsou ochotny roztáhnout nohy, i když i to se děje. Zkrátka kulturní lidé, a já věřím že jsme kulturní národ, i když se za posledních 30 let v tomto směru hodně změnilo, zacházejí se sexsem daleko střídměji, než polisujete, i když připouštím, že o části naší společnosti píšete pravdu, ale jen opravdu o části.

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru