SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
ILUSTRACE: Eleanor Shakespeare (úprava PressPort Magazín)

Humanita, národní hrdost, anebo výtečná reklama za pakatel?

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů2 Hlasování
99

Naše sdělovací prostředky se předhánějí v informování, že rodinná nadace miliardáře Karla Komárka koupila od Petrofu Hradec Králové (takováto firma neexistuje, asi měla Česká televize na mysli společnost PETROF PIANOS GROUP, s.r.o., či PETROF, spol. s r.o., z Hradce Králové) piana a klavíry, které si zřejmě kvůli návštěvě předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) nepřevezme čínský odběratel.

Nadace rozdá jedenáct nástrojů z čínské zakázky českým školám. Zásilka nástrojů Petrof pro Čínu měla podle televize hodnotu 5,3 miliónu korun. V informaci chybí, zda takovéto nákupy budou pokračovat i v budoucnu, pokud společnost Petrof ztratí čínský trh. Třeba ano. Chybí i další údaje.

Částka 5,3 miliónu tak k celkové výši majetku této rodiny je 0,000 000 007 571 428 6 procenta.

Majetek rodiny Karla Komárka se odhaduje na 70 miliard korun. Částka 5,3 miliónu tak k celkové výši majetku této rodiny je 0,000 000 007 571 428 6 procenta. Nevím, jaký je majetek průměrného občana České republiky. Známe však výše měsíčních průměrných mezd.

Pokud byl medián mezd v prvním kvartálu letošního roku 29 333,00 Kč, tak je tato významná podpora ohrožené české firmy zhruba podobná tomu, jako kdyby průměrný občan dal ze své mzdy na podporu firmy ohrožené cestou předsedy Senátu celých 0,000 002 220 927 142 9 Kč. Všichni zajisté uznají, že by to byla od průměrného občana významná a nezištná pomoc pro tuto společnost.

Kladu si otázku, zda by informovala o takovéto podpoře řádově menší než jeden haléř ze strany průměrného občana naše televize. V ní je v září a říjnu cena reklamy nejvyšší. Zajímavé by bylo případně i vědět, kolik by reklama věnovaná komukoliv v oficiální reklamě srovnatelné s dobou vysílání o této podpoře stála…

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Humanita, národní hrdost, anebo výtečná reklama za pakatel?
Hodnocení čtenářů2 Hlasování
99

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Ve Francii začali montovat obří termonukleární reaktor na bázi procesů uvnitř Slunce