SPECIÁL COVID-19: AKTUALIZOVANÉ PODROBNÉ STATISTIKY Z ČESKÉ REPUBLIKY A SVĚTA →
Ferrari | ILUSTRACE: archiv ppmagazinu.com

Husajnovo Ferrari

Hodnocení čtenářů1 Hlasování
80

Motorismus a já, to je samostatná kapitola, přesto čtu ráda zprávy o autech. Tedy abych byla přesná, o některých autech. Můj prohlížeč to určitě ví, a tak se mi příslušné titulky na obrazovce pravidelně objevují. 

Takto jsem zaregistrovala zprávu, že se našlo luxusní Ferrari F40. Pravda, trochu uprášené, ale opravitelné. Zajímavé je na něm ale něco jiného: jeho původním majitelem byl syn Saddáma Husajna Udaj, známý svou krutostí; tedy pokud chceme věřit zprávám, které o tom referují.

Před časem se našlo Ferrari F40 ze sbírky Udaje Husajna, syna diktátora Saddáma Husajna. Auto, které bylo roky ztracené, se objevilo v jedné dílně v Kurdistánu. Má najeto jen 3 700 km, ale bylo (je) v dezolátním stavu.

Udaj Husajn, starší syn nechvalně proslulého iráckého prezidenta a diktátora Saddáma Husajna, měl kdysi dávno moc pěknou sbírku aut. Mimo jiné jste v ní mohli najít Porsche 911 993 Turbo, Lamborghini LM002 a několik Ferrari, včetně modelů Testarossa a F40. Když američtí vojáci zahájili intervenci, část sbírky lehla popelem – Husajn nechal auta spálit plamenometem, aby se nedostala do cizích rukou. O pár dní později byl zabit.

První, co mne napadlo, bylo, že takovým autem bych nejezdila, ani kdyby mi ho někdo dal zadarmo. Určitě má špatnou karmu! Nemyslím, že by v něm Udaj vozil zrovna mrtvoly, ale stejně, některé vady se vodou nesmyjí. Pro zajímavost jsem ale nahlédla do diskuse pod článkem, kde se jiní čtenáři touto otázkou také zabývali; celkem relevantně tam připomínali, že auto za to nemůže.

Koronavirový výpadek zjevně napáchal v duchovním životě větší škody, než se zdá.

Jistě, auto za to nemůže. A jak mne vůbec mohou takové věci napadat? Karma! Ještě u auta!

Podpořte
PressPort Magazín
děkujeme

Koronavirový výpadek zjevně napáchal v duchovním životě větší škody, než se zdá. Pověrčivost tohoto druhu mi přece musí být úplně cizí. A samozřejmě, že mi je úplně cizí. Možná, uvažovala jsem přesto dál, kdyby se s tím autem provedl nějaký církevní obřad, že by se to spravilo. 

Nechala jsem toho. Stejně bych tím autem nejezdila. A naštěstí mi ho ani nikdo nedává. 

Hodnocení čtenářů1 Hlasování
80

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Děsivá čísla: V Itálii zemřelo za den 743 lidí. Ve Španělsku 514. Česko má 1394 nakažených